1. Anasayfa
  2. Oyun

Valorant Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Hatası Çözümü

Valorant Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Hatası Çözümü

Valorant bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı hatası, genellikle Valorant oyununu desteklemeyen bir işletim sistemi kullanıyorsanız ortaya çıkar. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. İşletim Sistemi Gereksinimlerini Kontrol Edin

İlk olarak, oyunun desteklediği işletim sistemlerini kontrol edin. Valorant, genellikle yalnızca Windows işletim sistemi üzerinde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Oyunun en güncel sistem gereksinimleri aşağıda sizlere verilmiştir dilerseniz Riot Games‘in resmi web sitesindende kontrol edebilirsiniz. 🎮

Eğer işletim sisteminiz bu gereksinimleri karşılamıyorsa, oyunu çalıştıramayabilirsiniz.

Valorant PC Sistem Gereksinimleri

2. İşletim Sisteminizi Güncelleyin veya Değiştirin

Eğer mevcut işletim sisteminiz Valorant tarafından desteklenmiyorsa, oyunu çalıştırabilecek bir işletim sistemine geçiş yapmayı düşünebilirsiniz. Örneğin, eğer şu anda 32-bit bir Windows sürümü kullanıyorsanız, 64-bit bir Windows sürümüne geçiş yapmanız gerekebilir.

3. Uyumluluk Modunda Çalıştırın

Eğer işletim sisteminiz oyunu destekliyorsa ancak yine de hata alıyorsanız, oyunu uyumluluk modunda çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için:

  • Valorant’ın kısayol simgesine sağ tıklayın ve “Özellikler“i seçin.
  • Uyumluluk” sekmesine gidin.
  • Bu programı uyumluluk modunda çalıştır” seçeneğini işaretleyin ve desteklenen bir Windows sürümünü seçin.
  • Değişiklikleri uygulayın ve oyunu tekrar çalıştırmayı deneyin.

4. Sistem Dosyalarını Kontrol Edin

Sistem dosyalarında bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için Sistem Dosyası Denetleyicisi aracını kullanabilirsiniz. Bu, eksik veya bozuk sistem dosyalarını tespit edip onarabilir.

5. Teknik Destekten Yardım Alın

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, Riot Games’in teknik destek ekibinden yardım alabilirsiniz. Sorununuzu detaylı bir şekilde açıklayarak ve aldığınız hata mesajını belirterek destek talebinde bulunun.

Bu adımlar, “Valorant bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı” hatasının üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Ancak, her zaman oyunun en son sürümünü ve işletim sisteminizin güncel olduğundan emin olun.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. selamun aleyküm teknolojinin en güzel insanları. benim bir sorum olacak valorantta ping değerim 23 ve hiç değişmiyor. diğer oyuncular da 3-5-7-8 ping değerleri olanlar oluyor bende ne yaptımsa düşmüyor. bir çözüm öneriniz varmı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir