1. Anasayfa
  2. Oyun

Zerg Rush Nedir? Nasıl Oynanır?

Google'a 'Zerg Rush' yazarsanız, beklemediğiniz bir arama sonucu alırsınız.

Zerg Rush Nedir? Nasıl Oynanır?
0

Zerg Rush, orijinal olarak Google tarafından oluşturulan ve fare ile tıklanmazsa arama sonuçlarını yok eden küçük ‘o’ karakterleriyle oynanabilir bir browser oyundur.

Google’ın en yeni Easter Egg (Paskalya yumurtası), arama sonuçlarınızı kırmızı ve sarı sıfırlara karşı bir çatışmaya dönüştürüyor ve kullanıcının arama sonuçlarını yutmak için sayfanın aşağısına ve çevresine düşüyor. İşiniz, arama sonuçlarınızı ve kenar çubuğunuzu bu mini zerglerden korumaktır.

Google’da Zerg Rush Nasıl Oynanır?

Arama sonuçları sayfanızı kırmızı ve sarı sıfırlara karşı bir çatışmaya dönüştüren yeni bir Google Paskalya yumurtasını keşfetmek için Google’a “zerg rush” (tırnak işaretleri olmadan) yazın, kullanıcının arama sonuçlarını yutmak için sayfanın etrafından aşağıya doğru inin. Sizin işiniz, arama sonuçlarınızı ve kenar çubuğunuzu, sayfanın altından da yukarıya doğru ilerleyebilecek bu mini zerglerden korumaktır.

Google, kullanıcının dakika başına eylemlerini (APM) ve ekranın en sağındaki bir puan kutusunda zerg öldürme sayısını izler. Tüm arama sonuçları zergler tarafından yenildikten sonra, düşmanlar (neredeyse) boş sayfanın en üstünde toplanır ve iki G oluşturur.

Telefonda Zerg Rush Nasıl Oynanır?

Telefonunuzdan internet tarayıcınızı açın. www.google.com ana sayfasını ziyaret edin. “Zerg Rush” yazın.

Zerg Rush Olmuyor mu?

Zerg Rush Paskalya yumurtası, 2012’de Google Arama’ya resmen eklendi ve “Zerg Rush” araması yapılarak erişilebilir. O zamandan bu yana geçen yıllara rağmen, oyunun Google versiyonuna hala erişilebilir ve oynanabilir durumdadır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir