1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Zalman, CNPS9X Performa Tower Cooler’ı Üç Versiyonda Tanıttı

Zalman, CNPS9X Performa Tower Cooler’ı Üç Versiyonda Tanıttı
0

Zalman, CNPS9X Performa modeliyle evrensel CPU soğutucuları yelpazesini genişletti: yeni ürün, TDP’si (maksimum termal enerji dağıtım değeri) 180 W’a ulaşan yongalarla kullanım için uygundur.

Cihaz, içinden dört U-şekilli nikel kaplı bakır ısı borusunun geçtiği bir alüminyum soğutucu ile donatılmıştır. İşlemci kapağıyla doğrudan temas halindedirler. Tabandaki baskı plakası, küçük bir yardımcı soğutucu görevi görerek ek ısı dağılımına katkıda bulunur.

Hidrodinamik yatak üzerinde 120 mm’lik bir fan kullanılmaktadır. Dokuz kanatlı çarkın dönüş hızı, 700 ila 1800 rpm aralığında darbe genişlik modülasyonu (PWM) ile kontrol edilir. 28 dBA’dan fazla olmayan bir gürültü seviyesinde saatte 104 metreküp hacme sahip bir hava akışı oluşturulur. Maksimum statik basınç 1,43 mm su sütunudur.

CNPS9X Performa Beyaz

Soğutucu 122 × 76 × 157 mm ölçülerinde ve 680 g ağırlığındadır. AMD AM4 ve Intel LGA 1700/1200/115X işlemcilerle uyumludur. Üç farklı renkte sunulur: normal, tamamen siyah (CNPS9X Performa Siyah) ve tamamen beyaz (CNPS9X Performa Beyaz).

Yazı Kaynakları
Zalman

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir