1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Yerli Twitter Uygulaması Yaay başarıya ulaşabilecek mi ?

Yerli Twitter Uygulaması Yaay başarıya ulaşabilecek mi ?

Turk Telekom yerli sosyal medya uygulaması Twitter rakibi Yaay’ı ülkemizde birçok alanda ciddi reklam bütçesi ile duyurulmaya başlayalı 1 ay gibi bir süre oldu.

Yerli twitter uygulaması için henüz başarıp başaramadığını konuşmak için çok erken olsa da Google Play’de 5000 civarı kişi tarafından oy verilerek 3.3 gibi bir ortalama puan elde etti.

Yaay, Apple’ın uygulama mağazası AppStore’da ise 800 kişinin oyu ile yine aynı sonuca yakın 3.7 gibi ortalama puan aldı. Yaay, Android tarafında 100 bin kişi civarında indirme aldı Şuan ki veriler çok iç açıcı gözükmese’de henüz bir şey söylemek için erken demek daha doğru olur.

Peki Twitter’da durumlar nasıl ?

Ülkemiz insanı konuşmayı çok sevdiğinden olsa gerek Dünya genelinde Twitter’ı en çok kullanan ülkeler arasında 6.sırada yer alıyoruz Avrupa’da ise 2. Sırada yer almaktayız. Türkiye’de aktif Twitter kullanıcısı toplam 11.8 milyon civarında.

Twitter’ın Dünya’daki Aktif kullanıcısı ne durumda ?

Dünya nüfusu 8 milyar a doğru ilerlerken 4.54 milyar kişi internet aktif kullanıcısı ve bu rakam dünya nüfusunun %59’u ediyor. İnternet kullanan kişilerin 3.80 milyarı aktif Sosyal medya kullanıcısı bu rakam de dünya nüfusunun %49’una tekabül ediyor. Twitter’ın ise 2020’deki son verilere göre 340 milyon aktif kullanıcıya sahip. Aslına bakarsanız sadece Android cephesinde 1 milyardan fazla indirmeye ulaşmış ve yaklaşık 16.5 milyon kişi tarafından oy alıp 4.4. Gibi bir yüksek puana ulaşmış bir anlık haberleşme uygulamasından bahsediyoruz. Yerli sosyal medya uygulaması Yaay’ın işi zor gibi gözüküyor.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir