1. Anasayfa
  2. Seyahat

Yaz Geliyor! Nerede Nasıl Tatil Yaparım?

Yaz Geliyor! Nerede Nasıl Tatil Yaparım?

Evet arkadaşlar yaz geliyor kimler tatile gidecek nereye gideceksiniz? yada hiç gitmediniz mi? Sizlere tatil seçeneğiniz için bazı önerilerim olacak, tabi herkesin bir görüşü veya farklı tatil yerleri olabilir bu yazım bazı kesimlere uygun olmayabilirde belki şimdi yazacaklarımdan az buçuk bilginiz var ama mutlaka tatilin inceliklerini bilmeyenler vardır.

Tatil deyince benim aklıma yeşillik,mavi bir deniz, kum, çeşit çeşit yiyecekler vs. gelir bunları karşılayabileceğiniz en iyi yer ise Ülkemizin güneyi Akdeniz Bölgemizdir.

Konuya aslında en başından başlayayım, tatil için erken rezervasyon dönemi 4 bölümden oluşuyor, ilk rezervasyon dönemi şubat ayında başlıyor ve 1 aya yakın sürüyor 3-4 ay içinde erken rezervasyonun 4 bölümüde bitiyor şuan 4. dönemindeyiz, örnek verecek olursak 5 yıldızlı bir otel içerisinde 7-8 bar’ı olan 2-3 tane havuzu olan, 3-4 tane restorant’ı olan bir otel düşünün lüks bir otel şubat ayında bu otelden erken rezervasyon yaptırırsak daha uygun bir fiyata çok güzel bir tatil yapabiliriz, her geçen erken rezervasyon döneminde bu fiyat artıyor şuan 4. rezervasyon dönemindeyiz aynı şekilde dediğim otelden şuan yer ayırtmaya kalksak fiyat daha yüksek olacaktır yada belki yerbile kalmamıştır gideceğiniz tarihe, anlayacağınız tatile gitmek istiyorsanız erken rezervasyon şart.

Peki nereye gitmelisin bence gideceğiniz yeri iyi araştırmalısınız, ben kalabalık otelleri severim insan çok olmalı tabi bazen yanlız bir tatilde güzel olabilir, gideceğim otel büyük olmalı üst taraftada bahsettiğim gibi barları ,2-3 tane açık havuzu, özellikle denize sıfır olmasını tercih ederim tabiki denizi mavi bayraklı olmalı ( mavi bayrak Turizm Bakanlığınca denizi temiz olan otellere verilir ) Herşey dahil olmalı tercih bol olmalı kalabalık yerlerde zaten genelde bol olur, yeme içmede sınır olmamalı 1 hafta gidiyorsam ben keyfini tam anlamıyla yaşamalıyım, otelin bulunduğu yer de yani etrafındada oteller olmalı genelde olur zaten yani otele bağlı kalınmamalı akşamları dışarı çıkıldığında dolaşmak için gezmek için yerleri olmalı.

Pattaya Tayland. Lüks bir otelin çatı katındaki yüzme havuzu

Otel çevresi hakkında bahsetmek istiyorum birazda ama bahsetmeden önce birşey söylemek istiyorum erken rezervasyon olayını turlar aracılığıyla yapmalıyız.

Evet son olarak otel çevresinden bahsedeceğim her zaman gitmediğiniz bir yer değilse büyük ihtimal gideceğiniz veya seçeceğiniz otelin çevresini bilmiyorsunuz, bunun için size önerim merkezi yerlere yakın olması tabi kendi aracınızla gitmiyorsanız, kendi aracınızla gittiyseniz sorun yok, neden merkezi bir yere yakın olmalı çünkü otel çevresi pahalı olur ayriyetten gezilecek görülecek pek bişey yoktur otel çevresinde ama merkezi bir yere giderseniz gezebilirsiniz otele ulaşım, otele geliş ve gidişleriniz daha kolay ve uygun olur ve gezilecek görülecek mutlaka tarihi bir yeri, yerleri vardır özellikle meşhur bir yemeği vardır o tadı tatmalısınız, birde unuttum yazmayı otelin animasyonu da iyi olmalı ama işin açıkcası seçeceğiniz büyük kalabalık otellerde bu dediklerimin hepsi fazlasıyla var ama dikkate alınması gereken merkezi yerlere yakınlığı ulaşımın kolaylığı otele gitmesi güzel oluyor ama ayrılması zor.

Yazın Nerede Nasıl Tatil Yaparım

Umarım bu yazıyı okuyanlar beğenmişlerdir veya kendi görüşlerinizide yazabilirsiniz, zaten eksik yazdığım yerler mutlaka vardır, otel seçiminde birde yorum bulamıyorsunuz fazla yani bi otele gideceksiniz ama yorum yok gidenlerin otelinizi beğendik şurası güzeldi şurası kötüydü diyebildikleri bir yer yok ama tabi bazı otellerin kendi sitelerinde böyle kısımları var neyse ben sizlere şuan bir otel tavsiyesinde bulunabilirdim fakat bu yazı için gecikti yani erken rezervasyonun son dönemi artık şimdiye kadar tatile gidecekler kendilerine yer ayırtmadılarsa geç kaldılar artık pahalıya gelir, sanane kardeşim parasıyla değilmi :) diyenler olacaktır. Tatile gidecekler için şimdiden iyi tatillerrrrr.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir