1. Anasayfa
  2. Teknoloji

En İyi CPU İşlemci Soğutucu Markaları ve Tavsiyeleri 2024

En İyi CPU İşlemci Soğutucu Markaları ve Tavsiyeleri 2024

Bilgisayarınızda oluşan ısınma problemini ortadan kaldırmak bilgisayar kullanıcıları için olmazsa olmaz altın kurallardan bir tanesidir. Bu yazımızda sizler için en iyi cpu işlemci soğutucu tavsiyeleri ile birlikte karşınızdayız.

Bildiğiniz üzere bilgisayarlarımızda soğutma sistemi iyi çalışmazsa bilgisayar ısınır ve performans çok düşük bir seviyeye gelmektedir. İşlemci soğutucu önerisi 2024 yazımız içerisinde ise bu tür problemleri ortadan kaldıracak soğutucuları kolaylıkla liste halinde bulabilirsiniz.

Bilgisayarlarımızın en iyi performansı alabilmesi için gerekli kaynaklardan birisi cpu soğutma cihazıdır. Çünkü kasanın sıcaklığını ayarlanması demek en iyi performansı almak demektir. Bu yüzden soğutucu tercihi yaparken kaliteli bir ürün almanız sizin için yeterli olacaktır. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuza geçerek bizleri nelerin beklediğine kısaca göz atabiliriz.

Corsair CW-9060040-WW H100x İşlemci Soğutucu

Corsair CW-9060040-WW H100x İşlemci Soğutucu Satın Al

Listemizin ilk sırasında Corsair CW-9060040-WW H100x modeli yer almaktadır. Sessiz ve sakin çalışan bir model istiyorsanız tercihleriniz arasında bu modeli tutabilirsiniz. İnternette yaptığım araştırmalara göre alan kişilerin geneli memnun durumdadır. Isı dengelemesini çok iyi yaptığını ve çalışma performansının çok iyi olduğunu görmekteyiz.

Corsair CW-9060040-WW H100x İşlemci Soğutucu Satın Al

Thermaltake UX200 İşlemci Soğutucu

Thermaltake UX200 İşlemci Soğutucu Satın Al

Sessiz çalışma ile birlikte performansını gayet iyi bir ölçüde tutan Thermaltake UX200 modeli listemizin ikinci sırasında yer almaktadır. RGB renk seçeneğinin olması birçok kullanıcının sevmesi nedeniyle bir artı yön diyebiliriz. Gördüğüm kadarıyla ise sessiz bir yönü bulunmaktadır. Tek eksisi ise tek fan olarak bizleri karşılaması fakat buna rağmen performans olarak sizleri tatmin edecektir.

Thermaltake UX200 İşlemci Soğutucu Satın Al

Cooler Master Hyper 212 EVO İşlemci Soğutucu

Cooler Master Hyper 212 EVO İşlemci Soğutucu Satın Al

Bir diğer ürünümüz ise Cooler Master Hyper 212 EVO adlı modelimizdir. Bu ürünü internet üzerinde tavsiye eden bir çok site bulunmaktadır. Bizlerde sizlere faydalı olduğunu düşündüğümüz için listemize eklemekteyiz. Sade bir tasarım ile bizleri karşılayan bu model alüminyum bir yapıya sahiptir. Birçok yeni nesil modelleride RGB olsada maallesef bu modelde bizleri herhangi bir ışıklandırma karşılamamaktadır.

Cooler Master Hyper 212 EVO İşlemci Soğutucu Satın Al

MSI MAG CoreLiquid 240R İşlemci Soğutucu

MSI MAG CoreLiquid 240R İşlemci Soğutucu Satın Al

Bir diğer ürünümüz ise popüler bir marka olan MSI’ın MAG CoreLiquid 240R İşlemci Soğutucu modelidir. Özellikle tasarım konusunda harika bir iş çıkartan MSI, bu model üzerinde de harika bir iş çıkartmış durumdadır. Çift fan ile birlikte soğutma görevini çok başarılı bir şekilde gerçekleştiren bu modelde gürültü en az seviyeye indirilmiş bir şekilde çalışma sağlamaktadır.

MSI MAG CoreLiquid 240R İşlemci Soğutucu Satın Al

Cooler Master Masterliquid ML360R İşlemci Soğutucu

Cooler Master Masterliquid ML360R İşlemci Soğutucu Satın Al

Yazımızın ilk başında iyi bir sıcaklık iyi bir performans demiştik ve işte tam olarak bu cümleye uygun modelimizi sunmaktayız. Cooler Master Masterliquid ML360R İşlemci Soğutucu modeli bizleri 3 tane fan ile karşılamaktadır. RGM mod ile birlikte renkli bir tasarıma sahip olan bu modelde yüksek bir performans sizleri beklemektedir. Cihazın eksi yönü sadece sesli bir şekilde çalışması diyebilirim fakat 3 tane fan çalışması durumunda sesli olması gayet doğal diyebiliriz.

Cooler Master Masterliquid ML360R İşlemci Soğutucu Satın Al

Bu yazımızda sizler için en iyi bilgisayar soğutucu, cpu soğutucu fan, işlemci soğutucu gibi soruları cevaplayarak listeler halinde paylaşmaktayız.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir