1. Anasayfa
  2. Mobil

Xiaomi Redmi Note 8 Sekizinci Kattan Düştü

Xiaomi Redmi Note 8 Sekizinci Kattan Düştü

Akıllı telefonlar, güçlü yapılarına rağmen genellikle hassas aletlerdir. Genellikle onu güvende tutmaya çalışırız ve herhangi bir hasara neden olmak için düşürmekten kaçınırız. Ama işte sekizinci kattaki apartman dairesinden bir kazadan kurtulan Xiaomi Redmi Note 8. Ekran çökmesine rağmen telefon çalışır durumda görünüyor, Redmi Note 8 kullanıcıları sosyal medya sitelerinde yayınladı.

Redmi Note 8 Kazadan Kurtuldu Bir Redmi Note 8 kullanıcısı yanlışlıkla telefonunu sekizinci kattaki apartmanından bir yüzme havuzuna düşürdü. Telefon alındığında, şaşırtıcı bir şekilde çalışır durumda idi. Evet, ekran paramparça olmuş ve kamera odasına su girmişti. Ancak, dokunmatik işlemler gayet iyi çalıştı. Dahası, düşen Redmi Note 8’in gövdesi de bükülmüş ve ona ‘kavisli ekran’ hissi veriyordu.

Başlangıçta Weibo’da yayınlandı ve daha sonra orman yangını gibi yayıldı. Dünya çapındaki kullanıcılardan övgü toplayan Redmi Note 8 bir kez daha ilgi odağı oldu. Geriye dönüp baktığımızda, Xiaomi Redmi Note 8 2019’da piyasaya sürüldü ve yeni nesil Redmi Note 9 lansmanına rağmen hala en çok satan modellerden biri.

Kullanıcılar, kamera kurulumu da dahil olmak üzere donanım ve yazılımları için değerli bir yükseltme olarak değerlendirdi. Akıllı telefon, 2.5D kavisli Corning Gorilla Glass 5 ile korunan FHD + çözünürlüğe sahip 6,3 inç IPS LCD ekrana sahiptir. 4GB RAM ve 64GB dahili depolama ile eşleştirilmiş Snapdragon 665 işlemci tarafından desteklenmektedir.

Xioami, kameralar için 48MP dörtlü kamera kurulumuna sahip ve gerçekten iyi fotoğraflar çekebiliyor. Ayrıca gemide 4000 mAh pil ve 18W hızlı şarj desteği de bulunuyor. Redmi Not 8 paketleri bir prim cam geri ama genel olarak bir plastik gövde kısmını kapsamaktadır. Yapım malzemesi ne olursa olsun, telefon son olayda da teyit edildiği gibi güçlü görünüyor.

Telefondaki plastik gövdenin onu ucuz ve savunmasız hale getirip getirmediği sık sık tartışılır . Ancak Redmi Note 8 ve diğer birçok akıllı telefon (özellikle orta sınıf olanlar) söz konusu olduğunda, güç ve dayanıklılık sunar. Akıllı telefonlar için cam ve metal gövde birinci sınıf olarak adlandırılırken, plastik gövdeler telefonu daha dayanıklı, daha hafif ve hatta daha ucuz hale getiriyor.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir