1. Anasayfa
 2. Windows 11

Windows 11, 5 Ekim 2021’de piyasaya sürülecek

Windows 11, 5 Ekim 2021’de piyasaya sürülecek

Microsoft, Windows 11 işletim sisteminin 5 Ekim 2021’de piyasaya sürüleceğini duyurdu. Bu gün, ücretsiz Windows 11 yükseltmesi, Windows 10 çalıştıran uyumlu bilgisayarlara dağıtılmaya başlayacak ve Windows 11 önceden yüklenmiş bilgisayarlar satın alınabilir hale gelecek.

Kişisel bilgisayarlar hayatımızda daha önemli bir rol oynamaya devam ederken, yeni Windows 11 işletim sistemi üretkenliğinizi artırmaya ve yaratıcılığınıza ilham vermeye hazır.

 1. Yeni tasarım ve sesler modern, taze, temiz ve güzel olup size sakinlik ve rahatlık hissi verir.
 2. Start, hangi cihazda görüntülemiş olursanız olun size en son dosyaları göstermek için bulutun ve Microsoft 365’in gücünden yararlanır.
 3. Anlık görüntü düzenleri, anlık görüntü grupları ve masaüstleri, çoklu görev yapmak ve ekran alanını optimize etmek için daha da verimli bir yol sağlar.
 4. Microsoft Teams’in panoya entegre sohbeti, önem verdiğiniz kişilerle bağlantı kurmanın daha hızlı bir yolunu sunar.
 5. Yapay zeka destekli yeni bir kişiselleştirilmiş özet akışı olan Widget’lar, önemli bilgilere erişmenin daha hızlı bir yolunu sunar ve Microsoft Edge’deki birinci sınıf performans, hız ve üretkenlik özellikleriyle çevrimiçi olarak daha fazlasını yapabilirsiniz.
 6. Windows 11, oyun için en iyi Windows’u sağlar ve DirectX12 Ultimate, DirectStorage ve Auto HDR gibi teknolojilerle sistem donanımınızın tüm potansiyelini ortaya çıkarır. PC için Xbox Game Pass veya Ultimate ile, Windows 11’de oynamak için 100’den fazla yüksek kaliteli PC oyununa aylık düşük bir ücret karşılığında erişebilirsiniz. (Xbox Game Pass ayrıca satılır).
 7. Windows 11, tamamen yeni bir tasarımla yeniden oluşturulmuş, en sevdiğiniz uygulamaları, oyunları, şovları ve filmleri tek bir güvenli yerde bulmayı ve keşfetmeyi kolaylaştıran yepyeni bir Microsoft Store ile birlikte gelir. Amazon ve Intel ile olan ortaklıklarımız aracılığıyla Android uygulamalarını Windows 11’e ve Microsoft Store’a getirme yolculuğumuza devam etmeyi dört gözle bekliyoruz; önümüzdeki aylarda Windows Insiders için bir önizleme ile başlayacak.
 8. Windows 11, engelli kişiler için tasarlanmış yeni erişilebilirlik geliştirmeleriyle Windows’un en kapsamlı sürümüdür.
 9. Windows 11, geliştiriciler ve içerik oluşturucular için yeni olanaklar sunar. Daha fazla geliştiricinin ve bağımsız yazılım satıcısının (ISV) uygulamalarını Mağaza’da barındırmasına izin vermek, yerel ve web uygulaması geliştirmeyi yeni geliştirici araçlarıyla iyileştirmek ve tüm uygulamalarımızın görünümünü ve verdiği hissi güncellemenizi kolaylaştırmak için Mağaza’yı açıyoruz. uygulama tasarımları ve deneyimleri.
 10. Windows 11 hız, verimlilik ve gelişmiş dokunmatik, dijital kalem ve ses girişi için optimize edilmiştir.
 11. Windows 11, çalışma şeklinize göre çalışan, tasarımı güvenli ve BT uzmanlarının dağıtması ve yönetmesi kolay ve tanıdık olan yeni deneyimler sunan bir hibrit işletim sistemidir. İşletmeler ayrıca Windows 11’in önizleme sürümünü bugün Azure Sanal Masaüstü’nde veya Windows 11’i yeni Windows 365’te test ederek kamuya açık alanda test edebilir.
Yazı Kaynakları
Microsoft

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir