1. Anasayfa
  2. Rehber

Windows 10 Görev Çubuğuna Bir Web Sitesi Nasıl Sabitlenir?


0

Favori web sitelerimizi her zaman tekrar tekrar ziyaret etmeye çalışırız, ancak çok fazla web sitesi olduğundan, onları yer imlerine eklemek her zaman daha iyidir.

Web sitelerine erişimi çok kolay hale getirir. Chrome, web sitesine kolayca erişebilmeniz için yer işareti koyma özelliğini sunar. Windows 10 görev çubuğu, favori web sitenizi sabitlemenize de olanak tanır. Eğer sabitlerseniz, her oturum açtığınızda web sitesinin adını girmeniz gerekmez. Her seferinde URL’yi yazmanız gerekmez.

Yer imi yöneticisi, favori sayfalarınıza kolayca erişmenize yardımcı olabilir. Sabitlenmiş görev çubuğu simgesine tıkladıktan sonra, web sitesi tarayıcınızda kolayca açılabilir. Bir web sitesi Windows 10 görev çubuğuna nasıl sabitlenir Microsoft, web sitelerini sabitlemek için gizlenecek birçok özellik sunabilir. Bunun yardımıyla, sık kullanılan web siteleri, onlara hızlı bir şekilde erişmenize ve ayrıca zamandan tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

1. Adım: Bilgisayarınızda Google Chrome’u açın.

2. Adım: Hangi web sitesini sabitlemek isterseniz, önce web sitesini ziyaret edin.

3. Adım: Orada üç nokta görebilirsiniz. Oradaki Diğer araçlara tıklayın. Ardından Kısayol Oluştur’a tıklayın.

Adım 4: Yeni kısayolları adlandırmalısınız. Windows masaüstünde simgeleri bulabilirsiniz.

Adım 5: Bir kısayolu görebileceğiniz yerde, üzerine sağ tıklayın ve ardından Görev Çubuğuna Sabitle’yi seçin. Bu, bir web sitesini istediğiniz zaman Windows 10 görev çubuğuna sabitlemenin en kolay yoludur.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir