1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp Sohbet Geçmişini Telegram’a Aktarma

WhatsApp Sohbet Geçmişini Telegram’a Aktarma

Son zamanların en popüler hale gelen mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan telegram, aldığı güncellemeler ile birlikte kullanıcıların istekleri doğrultusunda devam etmektedir. Kullanım oranı hızlı büyümeye devam eden telegram uygulamasında bildiğiniz üzere yeni sürümü ile birlikte bazı özellikler gelmiş durumda ve bunlardan bir tanesi de telegram’dan whatsapp’a mesaj gönderme seçeneğidir.

WhatsApp kullanıcıları yıllardır kullanım sağlaması ile birlikte maalesef gizlilik politikası kararıyla alternatif mesajlaşma uygulamalarına geçmeye başlamış durumda. Bu yüzden whatsapp üzerinde ki önemli bir mesajınız varsa birazdan anlatacağımız yöntemler ile birlikte çok basit bir şekilde mesajlarınızı Telegram uygulamasına aktarabilecek ve oradan konuşmaya devam edebileceksiniz.

WhatsApp’ta ki Mesajlar Telegram’a Nasıl Aktarılır ?

WhatsApp’ta herhangi bir sohbeti dışa aktararak bir yedekleme oluşturabilir ve bu yedekleme dosyasını Telegram’da paylaşabilirsiniz:

  1. İlk olarak WhatsApp uygulamamızı açıyoruz.
  2. Sağ alt köşede bulunan Ayarlar kısmına gelip Sohbetler bölümüne basıyoruz.
  3. Karşımıza çıkan ekrandan Sohbeti Dışa Aktar‘a tıklayın.
  4. Buradan Telegram’a Yüklemek istediğiniz mesaja girin.
  5. İsteğinize göre Medya Ekle yada Medya Ekleme seçeneğine tıklayın.
  6. Açılan pencereden Telegram’ı seçin ve bekleyin.

3. Üçüncü Parti Uygulamalar ile Aktarma

Bazı üçüncü parti uygulamalar ve araçlar, WhatsApp mesajlarını Telegram’a aktarma işlemini kolaylaştırabilir. Ancak, bu tür uygulamaları kullanmadan önce güvenilirliklerini ve gizlilik politikalarını kontrol etmeniz önemlidir.

Notlar

  • Doğrudan sohbet geçmişinin tamamını bir platformdan diğerine aktarmak mümkün olmayabilir.
  • Üçüncü parti araçları kullanırken gizlilik ve veri koruma konularına dikkat edin, çünkü bu tür araçlar kişisel verilerinize erişebilir.
  • Aktarım işlemi genellikle manuel ve sohbet bazında yapılır, bu nedenle çok sayıda sohbeti aktarmak zaman alıcı olabilir.

Bu yöntemlerle, WhatsApp mesajlarınızı ve medyalarınızı Telegram’a aktarabilirsiniz.

Bu şekilde mesajları tek tek seçim yaparak Telegram uygulamasına aktarma yapabilirsiniz ki şuan da toplu olarak aktarma seçeneği maalesef yapılmamaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu işlem sadece iOS işletim sistemli yani iPhone cihazlarda işe yaramaktadır.

Bu yazımızda sizlere whatsapp uygulamasından telegram uygulamasına mesaj aktarma işlemini anlatmak istedik ki umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir