1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya
Trendlerdeki Yazı

WhatsApp 100 MB’den Büyük Dosya Nasıl Paylaşılır?

WhatsApp 100 MB’den Büyük Dosya Nasıl Paylaşılır?
0

WhatsApp’ta büyük dosyalar göndermenin tek yolu, onları Google Drive’a yüklemek ve ardından mesajlaşma uygulamasında paylaşmaktır. Bu yazıda WhatsApp 100 mb sorununun çözüm yolu verilmiştir.

Telegram kısa süre önce 2GB’a kadar dosya göndermenize izin veren bir güncelleme yayınladı. Öte yandan WhatsApp, yalnızca 100 MB‘a kadar dosya paylaşmanıza izin verir. Dolayısıyla, bir kullanıcı çok büyük bir dosya veya bir video göndermek isterse, Dropbox veya WeTransfer’a bağımlı olmalıdır. Daha önceki Telegram, 1,5 GB’a kadar dosyalar için destek sunuyordu ve boyutunu artırmak birçok kullanıcı için harika bir haber olacak.

Ancak, ya bir Telegram kullanıcısı değilseniz ve bu nedenle uygulamayı indirmek istemiyorsanız. WhatsApp kullanıcısıysanız ve bazen mesajlaşma uygulamasının 100MB’den fazla dosya paylaşım sınırı sunması gerektiğini düşünüyorsanız, yapabilecekleriniz burada. Google Drive gibi bir bulut depolama çözümü var. 50 GB’a kadar olan dosyaları ücretsiz olarak yüklemenizi sağlar. Hatta Google size ayda ₺5,79 için 100 GB alan sunuyor.

Böylece, mesajlaşma uygulamasında büyük dosyaları paylaşmak için Google Drive‘ı kullanabilirsiniz. Şu anda WhatsApp, boyutu 16 MB sınırına sahip videolar ve 100 MB’a kadar normal dosyalar göndermenize izin veriyor. Belirtilen boyuttan daha fazla dosya veya video gönderemezsiniz. WhatsApp’ta büyük dosyalar göndermenin tek yolu, onları Google Drive’a yüklemek ve ardından mesajlaşma uygulamasında paylaşmaktır. İzlemeniz gereken birkaç basit adım var.

WhatsApp 100MB'den fazla dosya nasıl paylaşılır

 

WhatsApp: 100MB’den fazla dosya nasıl paylaşılır?

  1. Adım: Google Drive’ı açın, ekranın sağ alt köşesinde bulunan “+” simgesine dokunun.
  2. Adım: Dosya Yükle’ye dokunun ve seçin. Dosya yüklendikten sonra, dosyayı uygulamanın üst kısmında göreceksiniz.
  3. Adım: Şimdi üç noktalı düğmeye dokunmanız ve ‘Bağlantıyı kopyala’yı seçmeniz gerekiyor. Bu şekilde dosya akıllı telefonunuzun panosuna kopyalanacaktır. Şimdi, WhatsApp’ı açın, bağlantıyı yapıştırın ve paylaş düğmesine basın. Hepsi bu kadar!

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir