1. Anasayfa
  2. Android

Webmasterlar için Gerekli Android Uygulamaları

Webmasterlar için Gerekli Android Uygulamaları
0

Merhaba Teknobird okurları. Bugün sizlerle Webmaster arkadaşlarımızın işine yarayabilecek birbirinden güzel uygulamaları paylaşacağız. Bugün sokağa çıkıp bir vatandaşımıza Webmaster nedir abi diye sorsak belki’de hiçbir fikir oluşmayacaktır aklında. Biz size bir kez daha Webmaster kelimesinin ne anlama geldiğini açıklayalım.

Webmaster İngilizce’de kelime anlamı webin ustası anlamına gelmektedir. Yani web sitesi olan kodlama işleriyle uğraşan kişilere webmaster denilebilir. Şimdi biz asıl konumuza gelelim. Bugün teknoloji geliştikçe internetin kullanım alanı git gide genişlemektedir. Bugün otobüste sokakta her yerde internete bağlanıp gerekli işlerimizi halledebiliyoruz. Şimdi Webmaster’lar için gerekli Android programlarını ve ne işe yaradığını paylaşacağız.

gAnalytics:

Gördüğünüz gibi bu uygulama bir sayaç işlevi görüyor. Sadece siteye giren kişi sayısını söylemiyor. Siteye nereden girmiş, ne yazıp girmiş, direk mi yoksa organik mi olduğunu ve sitede anlık kaç online olduğunu bile bize söyleyebiliyor. Bu uygulamayı aşağıdaki adresten indirebilirsiniz.

Adres: gAnalytics

Turbo Client:

Gördüğünüz gibi bu program sayesinde sitenizin barınmış olduğu servera istediğiniz dosyayı upload edebilirsiniz. Ayrıca bu programın ücretli sürümünü satın alırsanız upload etmiş olduğunuz dosyanın içine girerek istediğiniz kodu veya yazıyı kendinize göre değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki adresten ücretsiz olarak bu uygulamayı indirebilirsiniz.

Adres: Turbo Client

ZArchiver:

Bu program sayesinde sitenize upload etmek için indirmiş olduğunuz bir sıkıştırılmış dosyayı dışarı çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda bir dosyayı sıkıştırabilir ayrıca bu işlem yapılırken bu dosyaya şifre de koyabilirsiniz. Kısaca oldukça kullanışlı bir program. Bu programı aşağıdaki adresten indirebilirsiniz.

Adres: ZArchiver

TeamViewer:

Mesela başka bir kişinin tabletindesiniz ve aradığınız dosya orada yok fakat bilgisayarınızda var. Bu program sayesinde evde bulunan bir yakınınızı arayarak bilgisayarınızı açmasını rica ettikten sonra tabletten bilgisayarınıza bağlanarak o dosyayı kolaylıkla tabletinize indirebilirsiniz. Bu programı aşağıdaki adresten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Adres: TeamViewer

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir