1. Anasayfa
  2. Mobil

Vivo, RGBW kamera sensörünü duyurdu

Vivo, RGBW kamera sensörünü duyurdu
0

Vivo,% 160 daha iyi ışık maruziyetine sahip yeni bir RGBW kamera sensörü geliştiriyor. Önümüzdeki yıl yeni telefonlarla lanse edilmesi bekleniyor.

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Vivo , gelişmiş bir RGBW sensörünü duyurdu. Bu yeni sensör, 2021’in ikinci yarısında mevcut Vivo akıllı telefonlarında bulunan sensörlerin yerini alacak. Şirket, sensörü kademeli olarak tüm akıllı telefon serisine getirecek. Vivo, yeni RGBW kamera sensörünü duyurmak için bir basın toplantısı düzenledi . Konferansın bir parçası olarak şirket, en son sensörü hakkında daha fazla bilgi paylaştı. Bu Vivo imzalı sensör, ışığın neden olduğu yanlış renk tonu sorunlarını en aza indirecektir. Ayrıca ışığa karşı gelişmiş hassasiyete sahip olduğu belirtiliyor. Şirketin iddialarına göre, yeni sensör, geleneksel sensörlerden% 160 daha fazla ışık yakalamaya izin veriyor.

Vivo, duyurulan yeni RGBW sensörünü açıkladı

Vivo’nun yeni sensörü, fotoğraf deneyimini ve görüntü kalitesini iyileştirmeyi hedefliyor. Şirket, başka şirketlerin geliştirmelerini kullanmadığını vurguluyor. Bunun yerine, teknoloji ve sensörün tamamı şirket içinde oluşturulmuştur. RGBW sensörleri, bazı görüntülerde renk eksikliği nedeniyle kısa ömürlü oluyordu. Vivo , renkleri dengelemek ve hatta iyileştirmek için gelişmiş algoritmalar kullanarak bu sorunun üstesinden gelmeyi başardı.

Bu sensör teorik olarak piyasadaki en iyi sensörlerden biri olmalıdır. Göre bir rapor gelen SparrowNews , RGBW dizisi yeni olmadığını açıktır. Bazı bağlamlarda, Huawei bunu 2015 yılında P8 akıllı telefonunda kullanırken ışık hassasiyetini artırdı. Vivo , bu sensörün yeni olduğunu ve son beş yılda birçok şeyin değiştiğini kaydetti.

Çinli teknoloji devi, 2021’in ikinci yarısına kadar bu yeni sensörleri akıllı telefonlara dahil etmeyi hedefliyor. Ancak o zaman yeni sensörlerin ne kadar başarılı olduğunu görebileceğiz. Buna ek olarak, Vivo da National Geographic ile bir ortaklık duyurdu. VISION + Mobil Fotoğrafçılık Ödülleri programı kapsamında akıllı telefon fotoğraf yarışması düzenlenecek. Ancak detaylar ve yarışma kuralları henüz açıklanmadı.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir