1. Anasayfa
  2. Oyun

Valorant Rank Atlamak İçin En İyi 5 Taktik

Valorant Rank Atlamak İçin En İyi 5 Taktik
0

2 Haziran 2020 tarihinde çıkışını yapan Valorant, rekabetçi yapısı ve oyunculara sunduğu çeşitlilik sayesinde kısa bir sürede en popüler FPS oyunları arasında yerini aldı! Oyuncular, geleneksel rekabetçi FPS oyunlarının uyguladığı formüle karakter yetenekleri ve sınıfları gibi özellikler ekleyen Valorant’da hayal ettikleri ranka ulaşmak için çaba ve zaman harcamak zorundadır.

Bu yazımızda, Valorant oynarken aynı anda hem eğlenmenin hem de zaman zaman oldukça stresli olabilen rekabetçi oynanışa ayak uydurmanın nasıl mümkün olduğunu, Valorant’ta rank atlamak için işinize yarayacak ipuçlarına değiniyoruz!

Valorant’ta Rank Atlama Taktikleri

Valorant, yalnızca silahlarla rakibi vurmaktan ibaret olan bir FPS oyunu değildir. Aksine, vuruşlarınızı isabet ettirmek kadar bir takım halinde oynamak, oyundaki ajanların yeteneklerini yakından tanımak ve önemli yeteneklere hakim olmak gerekmektedir.

Ayrıca, bazılarına abartılı olarak gelse de özellikle rekabetçi olarak Valorant oynamak gerçekten yüksek dikkat ve enerji istemektedir. İşte, usta bir Valorant oyuncusu olma yolunda işinize yarayacak ve hayalinizdeki ranka ulaşmanıza katkıda bulunacak 5 Valorant rank atlama taktiği!

1- Sorumluluk Alın

Valorant gibi rekabetçi oyunlarda bazı oyuncular karşılaştıkları olumsuz durumlar karşısında kendi hatalarını gözden geçirmektense takım arkadaşlarını ya da rakip takım oyuncularını suçlamayı tercih etmektedir.

Her ne kadar, tüm oyuncuların hata yapabilecek olduğu bir gerçek olsa da diğer oyuncuları eleştirmeden önce kendi oyununuza bakmak ve hatalarınızdan ders çıkarmak daha doğru olacaktır. Böylelikle, zaman içerisinde hatalarınızı en güçlü silahınıza dönüştürebilir, hedeflediğiniz Valorant rankına ulaşma yolunda büyük bir adım atabilirsiniz.

2- Her Rolden En Az Bir Ajanda Ustalaşın

Valorant, her oyuncunun farklı bir rolü üstlenerek oynadığı bir rekabetçi FPS oyunudur. Dolayısıyla, bu rollere hakim olmak ve kendi oynanış stilinizi bu rolde en iyi yansıtan en az bir ajana sahip olmak yüksek Valorant ranklarına ulaşmak oyuncular için oldukça önemlidir.

Valorant’ta dilerseniz Valorant VP kullanarak dilediğiniz bir ajanın kilidini açabilir, böylelikle takımınızda eksik olan bir rolü doldurarak takımınızı zafere taşıyan oyuncu olabilirsiniz. Ayrıca, farklı yeteneklere sahip olan ajanlar üzerinde ustalaşmak oyundan sıkılmanızın da önüne geçecektir.

3- Dereceli Oyuna Girmeden Önce Alıştırma Yapın

Valorant’ta dereceli bir oyuna girmeden önce normal oyuna ya da ölüm maçı gibi farklı modlara girerek biraz alışmak oyunculara oldukça yarar sağlamaktadır. Çünkü, günün ilk oyununa dereceli bir maçta girmek odaklanmanızı zorlaştırabilmektedir ve normalde kazanacağınız bir maçı potansiyelinize ulaşamadığınız için kaybetmenize neden olmaktadır.

Dolayısıyla, sonucun rankınızı doğrudan etkilediği dereceli bir oyuna girmeden önce elinizin ısınması ve dereceli maçta yeteneğinizi sonuna kadar kullanabilmenizi sağlaması açısından alıştırma yapmak oldukça faydalı bir alışkanlıktır.

4- Aiminizi Geliştirmek İçin Bol Bol Pratik Yapın

Valorant, yalnızca rakiplere mermi isabet ettirmekten ibaret olan bir oyun olmasa da düzgün bir aime sahip olmak ve rakiplere olabildiğince fazla mermi tutturmak oldukça önemlidir. Dolayısıyla, birçok profesyonel Valorant oyuncusunun yaptığı gibi Valorant aiminizi geliştirmek için farklı aim geliştirme programları ya da oyun içerisinde bulunan Valorant poligonu kullanabilirsiniz.

Böylelikle, Valorant hakkında donanımlı, çeşitli oyun pozisyonlarına hakim ve gerektiğinde rakipleri kolaylıkla alt edebilen bir oyuncu olabilir, Radiant olma yolunda rakip tanımayan bir oyuncu haline gelebilirsiniz. Unutmayın, başlamak için mükemmel olmaya gerek yoktur; fakat mükemmel olmak için pratik yapmaya başlamak gerekmektedir. Dilerseniz, siz de bir an önce pratik yapmaya başlamak için bir Valorant Hesap edinebilirsiniz.

5- Sabırlı Olun

Valorant’ta yüksek bir ranka sahip olmak çoğu oyuncunun hayallerini süslemektedir. Hayal ettiğini ranka ulaştığını düşünmek bile oyunculara haz verdiğinden çoğu oyuncu arzuladığı ranka ulaşabilmek için oldukça aceleci ve sabırsız davranmaktadır.

Ancak bu durum dilediğiniz ranka ulaşmanızı sağlamaktansa düşünmeden ve acele edilerek alınmış kararlarla hareket edebileceğiniz için tam tersi etki yaratabilir; rank atlamaktansa bulunduğunuz ranktan da aşağı bir ranka düşmenize sebep olabilmektedir.

Dolayısıyla, özellikle yeni başlayan bir Valorant oyuncusuysanız rank atlamak için aceleci davranmaktansa oyunun temel mekaniklerini, Valorant ajanlarını, oyundaki haritaları ve silahları öğrenmeye özen gösterin. Sabırlı davranırsanız göreceksiniz ki dilediğiniz ranka ulaşma süreci düşündüğünüzden daha kolay ve keyifli bir süreç olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Valorant’ta Nasıl Rank Atlanır?

Valorant’ta rank atlamak bilgi, bolca pratik ve sabır gerektiren bir süreçtir. Bunun farkında olan her oyuncu dilediği Valorant rankına ulaşabilir.

Valorant En Yüksek Rank Nedir?

‘‘Radiant’’ en yüksek Valorant rankına verilen isimdir.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir