1. Anasayfa
  2. Teknoloji

VAIO Z – Karbon Fiber Dizüstü Bilgisayar

VAIO Z – Karbon Fiber Dizüstü Bilgisayar
0

Teknoloji yeniliklerinde bir lider olan Japonya’nın VAIO’su, dünyanın ilk 3B yazdırılmış VAIO Z karbon fiber dizüstü bilgisayarını tanıttı Yeni dizüstü bilgisayar, işinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış daha hafif, daha dayanıklı bir tasarıma sahiptir.

VAIO, dünyada 3B Tek yönlü karbon fiber dizüstü bilgisayarları başarılı bir şekilde seri olarak üreten ilk şirkettir. Önceden yalnızca otomotiv endüstrisinde bulunan teknolojileri kullanan kalıplanmış karbon fiber, yeni VAIO Z’yi 2,3 pound’un biraz altında daha hafif hale getiriyor. VAIO Z’nin karbon fiber koruması olağanüstü dayanıklılık sunar.

VAIO Z klavye

Yeni dizüstü bilgisayar VAIO Z, modern mobil bilgi işlem için tasarlanmıştır. VAIO Z’nin daha hafif ancak daha dayanıklı tasarımı, taşınabilirliği daha az hantal, daha pratik ve iş ve eğitim için daha güvenli hale getirir. Artık bir yerden bir yere ve hatta bir odadan diğerine ağır bir dizüstü bilgisayar taşımanıza gerek yok. Artık bu değerli iş ortağı ve eğitim aracının hasar görmesi konusunda endişelenmenize ve gizliliğinizi koruma konusunda endişelenmenize gerek yok.

VAIO Z açıldı

VAIO Z, 11. Nesil Intel CoreTM işlemciler ve 14 ” 4K yüksek çözünürlüklü LCD panelinde yeni Intel entegre grafiklerle inanılmaz bir güç sunar. Ek özellikler arasında Dolby Audio hoparlörler ile kristal netliğinde ses bulunur. Video konferans sırasında takım arkadaşlarınızı veya öğretmenlerinizi dinlemeye çalışmak yok. Ayrıca, gizlilik için kamera deklanşörü ve sessize alma kısayolları, kolay işbirliği için 180 derece açık / kapalı ekran ve saatlerce bağlı kalabilmeniz için uzatılmış pil ömrü de vardır.

VAIO Z iç yapısı

VAIO Kullanıcı Algılama teknolojisi, VAIO Z’yi gerçekten kişisel hale getirmek için insan tanıma teknolojisi ile biyometriyi birleştirir. VAIO Z, oturum açmak için yüz kimlik doğrulamasını kullanır. Artık parolanızı hatırlamanıza veya cihazınızı kullanan diğer kişiler için endişelenmenize gerek yok. Kullanıcı uzakta olduğunda, gizliliğinizi sağlamak için dizüstü bilgisayar otomatik olarak kilitlenir .

VAIO Corporation’ın Başkan Yardımcısı ve Bilgi İşlem Müdürü Kaoru Hayashi gururla şunları söylüyor: “VAIO Z’yi dünyaya tanıtmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. On yılı aşkın süredir karbon fiber üzerine sürekli araştıran VAIO, dünyanın ilk tamamen karbonlu 3D dizüstü bilgisayar kasalarını yaratmayı ve seri üretmeyi başardı. ”

VAIO Z 3D karbon kasa

VAIO, daha önce toplu üretimi zor olan, güzelce tanımlanmış hatlar ve karbon fiberden esnek kalıplama üretmek için benzersiz bir karbon fiber işlemi geliştirdi. Geleceğe bakmaya devam ederken, karbon fiberin hafifliği ve dayanıklılığının tam potansiyelinden yararlanmak devrim niteliğinde ve evrimseldir. Bu evrim sayesinde, yeni VAIO Z şimdi gerçek güçle ve ödün vermeden olağanüstü performans, hafiflik ve dayanıklılık sunuyor ve hepsi tek bir zarif tasarımda bir araya geliyor.

VAIO Z dizüstü bilgisayar fiyatları 3.579 dolardan başlıyor.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir