1. Anasayfa
  2. Rehber

Uyku Emojisi Kopyala

Uyku Emojisi Kopyala
0

Uyku emojisi,😴 twitter, instagram ve facebook messenger gibi sosyal ağ platformlarında kullanılan popüler emoji sembollerinden biridir.

“Yüz ifadeleri ve İnsanlar” kategorisi altında Unicode’un bir parçası olarak kullanılabilen 5 uykulu surat emojisi sembolü vardır. Bu uykulu yüz emojisini Windows ve Mac’te alt kod kısayollarını kullanarak yazabilirsiniz.

Uyuma ve Uykulu Yüz Emojisi

Benzer ada sahip iki emoji olduğunu unutmayın bunlar; uyuyan yüz ve uykulu yüz’dür. En popüler ve genel olarak kullanılan uyuyan yüz emojisi 😴’dir.

Uyuyan Yüz Emojisi için Alt Kod Kısayolları

Aşağıda, ondalık kodu temsil eden “Alt Kodu” ve onaltılık kodu temsil eden “Alt + X Kodu” bulunan tüm uyku emojisi sembollerinin bir listesi bulunmaktadır.

Emoji Simgesi İsim Alt Kod Alt + X Kodu
😌 Rahatlamış Yüz 128524 1F60C
😔 Dalgın yüz 128532 1F614
😪 Uykulu yüz 128554 1F62A
🤤 Salyası akan yüz 129316 1F924
😴 Uyuyan Yüz 128564 1F634

Uykulu Yüz Emojisi Nasıl Yazılır?

Farklı platformlarda ondalık ve onaltılık kodları kullanarak uyuyan yüz emoji sembollerini yazabilirsiniz.

1. Windows’ta uykulu yüz emojisi yazın

Windows uygulamalarında, yukarıdaki tablodan Alt Kodu kullanın. Örneğin, Alt + 128524 (Rahatlamış Yüz emojisi) 😌 gibi yapacak. Ancak, klavyenizdeki sayısal tuş takımını kullanarak sayıları yazmanız gerekir. Üst klavyenizin satırındaki normal sayı tuşları bu yöntemle çalışmayacaktır.

2. Word belgelerine uykulu yüz emojisi ekleyin

Word belgelerinde yukarıdaki tablodan onaltılık kodu yazıp Alt + X tuşlarına basın. Örneğin, 1F924 Alt + X 🤤(Salyası akan yüz emojisi) yapacaktır. Bu, Windows tabanlı Microsoft Word belgelerinde çalışır.

3. Windows 10’da emoji panelini kullanma

Emoji panelini kullanmak, klavye kısayolları için kolay ve alternatif bir seçenektir. Herhangi bir uygulamada emoji panelini açmak için klavyenizin sol alttan “Windows + Nokta” tuşlarına basın. Uyuyan yüz emojisini filtrelemek için “uyku” yazın veya belgenizde veya uygulamanızda arama yapın ve ekleyin.

4. Mac’te uyuyan yüz emojisi ekleyin

macOS’te uyuyan yüz emojisi sembolleri eklemek için klavye kısayolları çalışmaz. Ancak, sembolleri eklemek için Karakter Görüntüleyici uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamayı açmak için “Control + Command + Space” tuşlarına basın. İlgili sembolü filtrelemek veya onaltılık kodu yazmak için arama kutusuna “uyku” yazın. Eklemek için emojiye çift tıklayın.

5. HTML’ye nasıl eklenir?

HTML belgelerinde olduğu gibi ondalık kod #128564 veya onaltılık kod kullanın. #x1F634

6. CSS’ye nasıl eklenir?

content:\00A5;CSS öğesindeki gibi onaltılık kod kullanın.

Uykulu Yüz Emoji Görüntüsü

Uykulu yüz emojisi Apple, Google ve Windows gibi tüm platformlarda desteklenir. Ancak her platformda olduğu gibi Facebook ve Twitter gibi uygulamalarda da ekran farklı görünebilir . Aşağıda tüm uykulu yüz emojilerinin farklı platformlarda nasıl görüneceği anlatılmaktadır.

Decimal Code ve Hex Code Kısayolları

Uyuyan yüz emoji sembolleri için kısayol görüntüsü referansı aşağıdadır. Resmi indirebilir ve çevrimdışı referans için kullanabilirsiniz.

Uyuyan Yüz Emojisini Özelleştirme

Mac’te emoji sembollerini sağlam ve renkli olarak göreceksiniz. Ancak, Word gibi Windows Office belgelerinde satır görüntüsünü göreceksiniz . Bu uyuyan yüz emojisi diğer metin karakterleri gibi olduğundan, metin biçimlendirme efektlerini kolayca uygulayabilir ve görünümü özelleştirebilirsiniz.

Word Uyuyan Yüz Emojisi

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir