1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Ücretsiz Sesli Kitap Uygulamaları 2024

Ücretsiz Sesli Kitap Uygulamaları 2024
0

Ücretsiz sesli kitap uygulamaları dijital yayıncılık alanında en hızlı gelişen ve büyüyen uygulamalardan biridir. Uygulamalar hareket halindeyken bile kitap dinlemeyi mümkün hale getirmektedir. Teknolojinin hızla gelişiyor olması ile birlikte sesli kitaplara ulaşım oldukça kolaydır. iPhone ve Android cihazları için pek çok sesli kitap uygulaması yer almaktadır.

En İyi Sesli Kitap Uygulamaları

En çok indirilen ve en çok puan almış olan sesli kitap uygulamaları ile farklı kategorilere ait olan kitaplar tablet ve cep telefonlarından dinlenebilmektedir. Kitapseverlerin her ortamda kitap dinlemesine imkan sağlayan ücretsiz sesli kitap uygulamaları için olan talep her geçen gün giderek artmaktadır.

1. Seskit

Sesli kitap uygulamaları arasında en çok bilinen ve en çok tercih edilen uygulamalardan biri Seskit uygulaması olmaktadır. Türkiye merkezli sunucularla birlikte birçok sesli kitap ve poscarta ulaşılabilmekte içerikler hemen indirilip dinlenebilmektedir. Türkçe içeriklerin ön planda olduğu uygulama tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadır.

Seskit uygulamasına https://seskit.com adresi üzerinden kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

2. AudioTeka

AudioTeka uygulaması ile dinlenmek istenen kitapların belirli kısımlarını ücretsiz bir şekilde dinlemek mümkün olmaktadır. Bunun yanında kitaplarla ilgili diğer kullanıcıların yapmış olduğu yorumlar okunabilir, uygulama kullanıcıları dilerlerse diğer kullanıcılarla görüşlerini paylaşabilir. Satın alınan kitaplar ise daha sonra internet olmadan da dinlenebilir.

AudioTeka uygulamasına https://audioteka.com/tr/ adresi üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir.

3. Storytel

Türkçe ve İngilizce içeriklerin bir arada yer aldığı Storytek uygulaması ücretsiz sesli kitap uygulamaları arasında yer almaktadır. En popüler postcart ve sesli kitaplara ulaşmaya olanak sağlayan uygulama ile sevilen içerikler listelenerek içerik önerileri alabilmek mümkün olmaktadır. App Store ve Google Play üzerinden indirilebilen uygulama ilk 14 gün ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Storytel uygulamasına https://www.storytel.com/tr/tr adresi üzerinden erişim sağlanabilmektedir.

4. Audible

Tarih, sağlık, biyografi, eğitim ve sağlık gibi birçok kategoriye ait yayınlanmış olan kitapların sesli bir şekilde dinlenebileceği Audible uygulaması en iyi sesli ücretsiz sesli kitap uygulamaları arasında yer almaktadır. Hemen her alanda sesli kitap dinlemeyi mümkün kılan uygulamanın 30 gün ücretsiz deneme süresi bulunmaktadır.

Audible uygulamasına ulaşmak isteyenler https://audible.com internet adresi üzerinden ulaşabilirler.

6. KitUP

Dünyada en popüler olan yüzlerce sesli kitabın en önemli kesitlerini 15 dakikalık özetler halinde dinlemeyi sağlayan uygulama farklı içerikleri bir arada barındırmaktadır. Tarih, kültür ve bilim alanındaki içerikleri sesli kitap halinde olarak dinlemeyi sağlayan uygulama ile yaratıcı zeka gelişimine katkı sağlanabilmektedir.

KitUP uygulamasına erişim sağlamak isteyenler https://kitup.net internet adresi üzerinden ulaşım sağlayabilirler.

7. Apple Books

Yerli ve yabancı birçok sesli kitabın bir arada yer aldığı Apple Books uygulaması üzerinde yer alan listeler kolay bir şekilde listelenebilmekte ve koleksiyon oluşturulabilmektedir. Uygulamanın en belirgin özelliklerinden biri de birçok sesli kitap uygulamasına göre daha fazla kişiselleştirilmiş içerik barındırmasıdır.

Apple Books uygulamasını kullanmak isteyenler https://apple.com adresini ziyaret edebilirler.

8. Scribd

İçeriğinde 1 milyondan fazla sesli kitap, kitap ve dergi barındıran Scribd uygulaması en iyi sesli kitap uygulamaları arasında yer almaktadır. Türkçe dil seçeneğinin de yer aldığı bu dijital kütüphane uyku zamanlama özelliğine de sahiptir.

Scribd uygulamasını cihazlarına indirmek isteyenler https://scribds.com adresini ziyaret edebilirler.

Ücretsiz sesli kitap uygulamaları teknolojinin hızla gelişmesine bağlı olarak her geçen gün daha fazla talep görmektedir. Spor yaparken, gezerken ve sürekli hareket halindeyken kitap okuma fırsatı sunan uygulama birçok cihazda rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir