1. Anasayfa
  2. Teknoloji

USB Kablo ile Telefonu Televizyona Yansıtma

USB Kablo ile Telefonu Televizyona Yansıtma

Günümüzün teknolojisi sayesinde akıllı cep telefonları geliştikçe bir bilgisayar kadar işleve sahip olmayı başarmış durumdadırlar. Oyun oynarken ya da video seyrederken küçük ekrana takılmak istemiyorsanız USB kablo ile telefonu televizyona bağlama iyi bir seçenek olabilir. Kablolu bir bağlantı kullanarak telefonunuzu TV’ye bağlarsınız düşük gecikme sürelerinden faydalanabilirsiniz. Kablolu bağlantı yapmak wi-fi eksikliği ya da zayıf bir kablosuz sinyale sahip olunduğu durumlarda daha iyi bir seçenek olarak karşınıza çıkar.

Telefonu USB ile Televizyona Nasıl Bağlanır?

İnternette en çok merak edilen ve araştırılan konu telefonu USB ile televizyona nasıl bağlanır? Konusudur. TV’nizde bir USB bağlantı noktası bulunuyorsa, telefonunuzu TV’ye bağlayabilirsiniz.

Eğer televizyonunuz eski bir TV’niz varsa bağlanmanız mümkün olmayacaktır. Yeni televizyonların hepsinde bir USB portu bulunmakla birlikte bazılarında ise birden fazla port bulunabilir. Bu nedenle en son çıkan TV’lere sahip iseniz, bir USB aracılığı ile telefonunuzu TV’ye bağlayabilirsiniz. Yeni akıllı TV’ye sahip iseniz, telefonu uzaktan kumanda olarak kullanabildiğiniz gibi videoları kablosuz olarak da yayınlayabilirsiniz.

Telefonu USB Kablo ile Televizyona Bağlama Yöntemleri

Telefonu USB kablo ile televizyona bağlama yöntemleri söz konusu olduğunda sizin için seçenekler mevcuttur. Bu yöntemlere bir göz atalım.

1. Yöntem: Telefonu MHL ile TV’ye bağlama yöntemi: TV’nizin arkasında bulunan HDMI bağlantı noktasının üzerinde bir MHL logosu bulunuyorsa, HDMI kablosunu bağlamak için bir mikro USB kablosu kullanabilirsiniz. Bu kablodan başka bir adaptör ya da kabloya gerek duyulmaz. Bu adımdan sonra telefon ekranınızı televizyonda görürsünüz. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey takıp çalıştırmak olacaktır.

2. Yöntem: Slimport Kullanarak telefonu televizyona bağlama yöntemi: Slimport, tıpkı HDMI gibi çalışmaktadır. Aralarındaki en büyük fark ise HDMI’nın yanı sıra sinyali DVI, VGA ve DisplayPort’a da verebilmektedir. Onun haricinde MHL ile aynı biçimde çalışmaktadır. Slimport birimin güç alması için bir adaptör gerekebilir.

3. Yöntem: Kablosuz seçenek: Telefonu Miracast ya da Google Cast ile TV’ye bağlayabilirsiniz. Kablosuz seçenekle kablolu seçenekler arasındaki en önemli fark telefonun tüm ekranını televizyona yansıtmak yerine gösterilenin seçimini yapabilirsiniz

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir