1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

TikTok Mavi Tik Nasıl Alınır ? TikTok Mavi Tik Formu

TikTok Mavi Tik Nasıl Alınır ? TikTok Mavi Tik Formu
0

Son dönemin en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan tiktok, gün geçtikçe çok daha yaygın bir kesimde kullanılmaya devam etmektedir. Bizlerde bu yazımızda sizler için tiktok mavi tik nasıl alınır, tiktok mavi tik alma, tiktok mavi tik alma formu gibi başlıkları cevaplayarak en kısa yoldan cevaplamaya çalışacağız.

Bildiğiniz üzere mavi tik yani doğrulanmış hesap rozeti artık hemen hemen her sosyal medya platformunda yer alan bir özelliktir. İnsanlar kullanmış oldukları profilleri doğrulayabilmek ve tabii ki taklit hesaplardan kaçınabilmek için bu tür çözüm yollarına başvurmaktadırlar ki çok mantıklı bir hareket olduğunu söyleyebilirim.

Mavi tik yani onaylanmış rozet hesabını tabii ki herkes alamıyor ki bu rozet için belli başlı bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kuralları birazdan yazımızda detaylı olarak listeleyerek sizlerle paylaşacağım ve bu sayede konuyu çok daha iyi anlamış olacaksınızdır. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan listemize geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.

Hesabın Popülerlik Oranı Yüksek Olmalıdır

Tabii ki ilk kuralımız hesabımızın popülerliğinin yüksek olmasıdır. TikTok yöneticileri mavi rozet vermeden önce dikkat ettikleri en önemli unsurlardan birisi de budur. Popülerlikten kastın ne diye sorarsanız tabii ki hesabınızın beğeni, takipçi gibi rakamlarının yüksek olması ve yorum olarak da büyük bir oran olması gerekmektedir.

Aktiflik Önemli Bir Olaydır

Hesabınızda onlarca veya yüzlerce içerik olması önemli bir unsur değildir, önemli olan o paylaştığınız videoları ve diğer paylaşımlarınızı belli aralıklarla düzenli bir şekilde paylaşabilmektir. Bir gün paylaşıp 1 hafta paylaşım yapmadığınız taktirde mavi tik almak biraz daha zor bir hale gelecektir.

Paylaşımlarınızın Konusuna Dikkat Etmelisiniz

TikTok hesabınızda paylaştığınız videoların özellikle siyasal içerikler olmamasına çok özen göstermelisiniz. TikTok yapımcıları bu tür unsurlara dikkat ettikleri için bu kurala mutlaka uymanızı ve tabii ki sadece siyasal alanda değil, buna benzer paylaşımlarda yapmamanızı önermekteyiz.

Düzgün İçerikler ve Doğru Hashtag Kullanımı

TikTok hesabınızda paylaştığınız içeriklerin kaliteli videolar olmasına mutlaka dikkat etmelisinizdir. Genel olarak birçok kişi videolarını hazırlarken özen göstermediği için videoları diğer kullanıcılara göre kalitesiz olmaktadır ve bu durum sizi hem popülerlik açısından hem de rozet açısından eksi tarafa çekmektedir. # Hasthtag olarak ise çok aşırı kullanımdan kaçının ve ayrıca doğru hashtagları kullanmaya çalışmalısınızdır.

Fan Sayfası veya Başkasını Taklit Eden Hesabınız Olmamalı

Bir diğer önemli unsurlardan bir tanesi ise kullandığınız hesabın başka birisi adına (fan vb) olmaması gerekmektedir. Başkasının içeriklerini veya görsellerini hesabınızda kullanırsanız mavi tik almada maallesef olumsuz sonuçlar alabilirsiniz.

Sonuç olarak bu yukarıda maddeler olarak listelediğim şeyleri gerçekleştirdiğiniz taktirde mavi rozet alabilme olasılığınız yüksek olacaktır. Mavi alabilmek için maalesef tiktok mavi tik form gibi alanlar bulunmuyor fakat buradaki https://support.tiktok.com/tr/safety-hc/report-a-problem/share-feedback linki kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırın ve bu adres üzerinden geri bildirimde bulunarak mavi tik almak için bir gönderide bulunabilirsiniz.

Aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı yorum ve görüşlerinizi yazarak teknolobit.com ailesi ile paylaşabilir ve tabii ki bilgi akışını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir