1. Anasayfa
  2. Sektörel

Teslimat Planlaması

Teslimat Planlaması
0

Teslimat planlamaları, alışveriş konusu üzerine büyük bir ilginin yer aldığı günümüzde çok büyük bir öneme sahip planlama çeşididir. Bu planlamalar sayesinde teslimata ait olan tüm detaylar göz önünde bulundurulur, incelenir ve bunlara göre karar verilir. Yolun daha kısa bir güzergâh üzerine kurulması, aracın nasıl bir tipte olması gerektiği, yakıt masraflarını kısacak düzlemler üzerinde hareket edilmesi ve olumsuz durumlarda uygulanacak olan teknikler ve güzergahlar gibi birçok durum bu planlama içerisinde yapılır.

Teslimat planlaması yapmak, eski zamanlarda da var olan ancak bu günlere nazaran çok daha zor olan bir planlama yöntemiydi. Günümüzde bulunan otomasyon sistemleri, yazılımlar ve programlar, teslimat planlamalarının çok daha kolay bir şekilde yapılmasına olanak tanımıştır. Bu sayede hiçbir ayrıntı kaçırılmadan teslimat yapılacak alana hareket belirlenir ve bu alanlar üzerinde bulunan yeni ve dahili müşteriler ziyaret edilerek müşteri memnuniyeti sağlanır. Bu noktalara yapılacak olan ziyaretler, firmalar için çok daha olumlu bir sonuç doğurmaktadır. Bu sebepten dolayı da birçok teslimat planlaması içerisinde bu gibi ayrıntılara yer verilir.

Bölge planlama yönetimi yazılımı için tıklayın.

Yapılacak olan teslimatlar için hazırlanan planlar, varılması beklenen süreler dahilinde hazırlanır. Hedeflenen saat dilimlerinde teslimatı gerçekleştirmek hem firma için hem de alıcı için avantajlı bir durumu beraberinde getirir. Firmalar kısa sürede teslimatı gerçekleştirerek bir dahaki teslimata plan yaparken, alıcılar da istemiş oldukları zaman dilimde ürünleri teslim alarak kendi işlemlerini yapmaktadır. Bu gibi ayrıcalıkların yer aldığı teslimat planlamaları, günümüzün vazgeçilmeyen lojistik işlemleri arasındadır.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir