1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Sosyal İçerik Platformunda Yazı Yazarak Para Kazanın!

Sosyal İçerik Platformunda Yazı Yazarak Para Kazanın!
0

Son zamanlarda salgın ve kısıtlamalarla beraber herkes pasif gelir kaynağı aramakta. Bu süreçte yazılım şirketleri, medya siteleri ve yapımcıları bir çok projenin yanı sıra internetten para kazanma konularında hizmet vermeye başladılar. Yazı yazarak para kazanmak bunlardan sadece biri. Özellikle blog açmak veya blog yazmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bu yöntem ciddi kazançlar sağlamanıza neden olabiliyor.

Blog Yazmak ve Köşe Yazarı Olmak

Sosyal İçerik Platformunda Yazı Yazarak Para Kazanın!

Peki blog yazarak nasıl para kazanılır? Öncelikle blog yazarak para kazanmak blog sitelerinin tercih ettiği bir durumdur. Bunun için makale yazarak satabileceğiniz bir çok site var. Ödemeler ise kelime sayısına göre yapılıyor, fiyatlandırma 300 kelime 1-1.5 TL civarlarında. Peki bu karlı mı derseniz cevabım hayır. Bunun sebebi tek bir seferde 10 tane makale yazsanız bile bu iyi bir ek gelir sayılmaz, çünkü ciddi zaman harcıyorsunuz.

Köşe yazarları veya bir sitede editör olarak para kazanmak içinse 2 yol bulunmakta. Bunlardan birisi editörlük hizmeti vererek para kazanmak. Bu iş modeli ise her gün 1 içerik olacak şekilde aylık 30 içerik için ortalama 200 TL kazanırsınız. Bir diğer iş modeli de BGBG ile kazanmak bu iş modeli bir site açıp AdSense’den para kazanmak dan daha kolay.

Bunun nedeni site açmanıza gerek yok (yaklaşık 300-500 TL’ye mal oluyor), kitle oluşturmanıza gerekmiyor (sürekli içerik paylaşmanız gerekiyor bunun için) veya yaşayacağınız sunucu sorunlarını çözmek için saatlerinizi harcamanıza da gerek kalmıyor. Dolayısıyla en iyisi bir sitede köşe yazarı veya editör olmak.

Blog Aracı İle Blog Yazmak ve Para Kazanmak

Sosyal İçerik Platformunda Yazı Yazarak Para Kazanın!

Blog Aracı sosyal içerik platformu olarak yayın yapan bir medya sitesi, içerisinde binlerce içerik, yüzlerce editör bulunuyor. Yazar Aracı kendi deyimiyle bir köşe yazarlığı özelliği, ancak blog yazmak da bundan çok farklı bir durum sayılmaz. İstediğiniz içerikleri 20’den fazla kategoride rahatlıkla paylaşabilirsiniz ve herhangi bir zorunluluk bulunmuyor.

Yazar Aracı ile nasıl yazı yazarak para kazanılır? Sorusuna gelecek olursak, 30 saniyenizi ayırarak Blog Aracı’nda profilinizi oluşturabilirsiniz. Yapmanız gereken adımları sıralayacak olursak..

  1. Blog Aracı Üyelik kısmından Google veya mail adresiniz ile kayıt olun.
  2. Profilinize resim ve açıklama ekleyin (gösterimleri etkiliyor!).
  3. Devamında İçerik Ekle kısmını kullanarak bir içerik oluşturun ve Gönder’e tıklayın.

İşte bu 3 adımda ilk içeriğinizi yayına almış olacaksınız. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken özgün içerikler girmek ve kazançlarınızı arttırmak.

Blog Aracı Para Kazanma Süreci Nasıl İşliyor?

Blog Aracı yani bir özellik olan Yazar Aracı ile para kazanmak süreci içerik gönderdikten sonra başlıyor. İçeriğiniz Blog Aracı editörleri tarafından onaylanır, eklediğiniz öne çıkan resimler özgün değilse özgün olan bir resim eklenir ve yazılarınız yayına alınır. Fiyatlandırma BGBG (Bin Gösterim Başına Gelir) ile belirlenmekte.

Yani Yazar Aracı ile yayınladığınız içerikler ne kadar gösterim alırsa o kadar çok para kazanırsınız. Yaklaşık ben 20 içerikle günlük 5-10 lira hiçbir şey yapmadan kazanıyorum. Ancak yorumları okuduğumda daha fazla kazananlar mevcut. Aylık bu site ile ilk etapta 300-400 TL pasif gelire sahip olanları gördüm ve duydum.

Sizlerin de blog açmak, blog yazmak veya yazı yazarak para kazanmak gibi düşünceleriniz varsa hiç uğraşmadan Blog Aracı sosyal içerik platformu köşe yazarları arasına katılarak kazanç sağlayabilirsiniz. Tüm bunların dışında çok kazanmak için ne yapmalıyım diyorsanız, yazılarınızı veya Blog Aracı profilinizi sosyal medya hesabınızın URL ekle kısmına ekleyerek ciddi bir görüntülenme sayısına ulaşabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir