1. Anasayfa
  2. Mobil

Sony Xperia Compact – Yeni Kompakt Akıllı Telefon

Sony Xperia Compact – Yeni Kompakt Akıllı Telefon

Sony, 5.5 inçlik yeni bir Sony Xperia Compact akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Çift kamera sistemine sahip uygun fiyatlı bir orta sınıf ünite olacak gibi görünüyor. İlk görüntülere bir göz atalım.

Akıllı telefonlar için döner ekranlar yıllardır bir trend olmuştur. Ancak herkes bu kadar büyük bir telefon beklemiyor. Sony, uzun süredir kompakt ve güçlü akıllı telefonlar sunan tek üreticiydi. Birçoğu, 2018 Xperia XZ2 Compact’ın asla başarılı olamadığı için hayal kırıklığına uğradı.Sony Xperia Compact – Yeni Kompakt Akıllı Telefon

Sony şimdi Apple’dan ilham alıyor gibi görünüyor. Amerikalı akıllı telefon üreticisi iPhone’u büyük bir başarıyla tanıttıEkim ayında 12 mini. Bu cihaz 5,4 inç Full HD + OLED ekrana sahiptir. Apple, yılın başlarında 4.7 inçlik daha da küçük bir ekrana sahip olan 2020 iPhone SE’yi de piyasaya sürdü.

Sony Xperia Compact

Sony Xperia Compact 5.5 inç Akıllı Telefon

Profesyonel OnLeaks zaten gönderdi birinci ürün resimleri üzerinde Voice . Sony Xperia Compact’ın 5.5 inçlik bir ekrana sahip olacağı bildiriliyor. Telefonun genel boyutları: 140 x 68,9 x 8,9 mm olacak. Karşılaştırma için, 2018 XZ2 Compact 135x65x12.1 mm boyutundaydı. Bu nedenle, yeni cihaz biraz daha uzun ve daha geniş, aynı zamanda çok daha ince. Sony, yeni modele kamera için su damlası şeklinde bir çentik takmış gibi görünüyor. Sonuç olarak Japon üretici, rakip modellerden daha geniş olsalar da yıllar içinde kalın ekran kenarlarından kurtulacak.

Xperia Compact’ın arkasında flaşlı dikey bir çift kamera kurulumu bulunur. Ana kamera 13 megapiksel üretir. Parmak izi sensörü, güç düğmesinin sol tarafında bulunur. Ayrıca ses ve kamera butonları sol tarafta yer alacaktır.

Cihaz, akıllı telefonlarına kablolu kulaklık bağlamayı seven yüksek kaliteli ses tutkunlarının zevkine göre 3,5 mm’lik bir jakla donatılacak.

Xperia Compact’ın ne zaman tanıtılacağı ve hangi adla piyasaya sürüleceği belli değil. Akıllı telefon, Xperia 10 Compact adı altında görünebilir.

Küçük Kompakt Akıllı Telefon Pazarı

Sony Xperia Compact - yandan görünüm, arka ve ön taraf

Soru, akıllı telefon pazarının önemli ölçüde değişip değişmediğini merak ediyor. İki yıl önce birçok kullanıcı küçük bir telefon istedi. Bununla birlikte, kompakt cihazlara olan talep şu anda düşüyor.

Bu, dört iPhone 12 akıllı telefon arasında en az popüler olan iPhone 12 mini’nin satışlarında görülebilir.Fiyat kesinlikle önemli bir rol oynayacaktır. Sony, yeni cihazı uygun bir fiyata satabilecek mi? Zaman gösterecek.

Yeni cihazın ne zaman görüneceği henüz bilinmiyor. Bu ayın sonunda Xperia 1 III high-end, Xperia 10 III orta sınıf ve bütçe Xperia L5 dahil olmak üzere birkaç yeni Sony akıllı telefon bekleniyor .

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir