1. Anasayfa
 2. Oyun

Sony PlayStation 5: Tüm Oyunların Listesi

12 Kasım'da çıkacak PS5 oyunlarının listesi.

Sony PlayStation 5: Tüm Oyunların Listesi

Sony PlayStation 5 , 2021 God of War: Ragnarok ve Horizon Forbidden West gibi büyük oyunlarla geleceği için oyuncular için heyecan verici olacak gibi görünüyor.

PlayStation 5’i önceden sipariş ettiyseniz , konsolda hangi oyunların mevcut olacağını merak ediyor olmalısınız . Şirkete göre, PS5 12 Kasım’dan itibaren Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de sevkiyata başlayacak.

Raporlara göre PlayStation 5 ve Xbox Series X’in birkaç ortak oyunu olacak ancak burada 12 Kasım’da satışa sunulacak olan PlayStation’a özel oyunu listeledik. Bu listenin Ratchet ve Clank: Rift Apart’ı içermeyeceğini unutmayın çünkü PlayStation 5 başlatma penceresi sırasında başlatılacağı söylendi. Ayrıca Watch Dogs Legion‘un 24 Kasım’da PS5’e çıkması bekleniyor.

PlayStation 5 Oyunları

 • Demon’s Souls
 • Spider-Man: Miles Morales
 • Sackboy: A Big Adventure
 • Godfall
 • Astro’s Playroom
 • Destruction AllStars
 • The Pathless
 • Assassin’s Creed Valhalla
 • Devil May Cry 5: Special Edition
 • Destiny 2: Beyond Light
 • Observer: System Redux
 • Call of Duty Black Ops: Cold War

Demon’s Souls

Listedeki ilki, FromSoftware tarafından PlayStation 3 için geliştirilen bir aksiyon oyunudur. Oyun, 2009 yılında Kuzey Amerika’da piyasaya sürüldü, iki yıl önce oyunun başlığında sürpriz bir artış yaşandı ve şirket, oyunu sadece PS5 için yeniden tasarlıyor.

Spider-Man: Miles Morales

Insomniac Games tarafından geliştirilen ve PlayStation 4 ve PlayStation 5 için Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan yeni bir aksiyon-macera oyunu. Oyunu tamamlamak için 7 saate ihtiyacınız olacak, aynı zamanda Uncharted: Lost Legacy gibi benzer olduğu da söyleniyor. . Bakalım oyun performansı ne kadar iyi.

Sackboy: A Big Adventure

Sumo Digital tarafından geliştirilen ve PlayStation 5 için Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan oyun LittleBigPlanet 3 ve Forza Horizon 2’nin geliştirilmesinin arkasındaki aynı ekip, bu yüzden LittleBigPlanet 3 ve Forza Horizon 2, geliştiricilerin en iyi oyunlarından biriydi.

Godfall

Bu aynı zamanda Counterplay Games tarafından geliştirilen ve Gearbox Publishing tarafından yayınlanan PlayStation 5 için de çıkacak bir oyundur . Şirket, oyunun 12 Kasım’da çıkacağını doğruladı. Oyun hakkında pek bir şey bilmiyoruz ama görünen o ki, elit Şövalyeler Düzeni’nin son üyelerinin kontrolünü size verecek bir görev oyunu.

Astro’s Playroom

Tüm PS5 konsolları ile önceden yüklenmiş olarak gelen bir platform oyunudur. DualSense denetleyiciyle birlikte PlayStation5’in donanımını gösterecek bir teknoloji demosu .

Destruction AllStars

Lucid Games tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir araç savaş oyunudur. 12 Kasım’da PlayStation 5 için çıkacak oyun, devasa bir arenada düşmanlarınızın aracını imha etmenizi sağlıyor.

The Pathless

Daha önce oyunun PlayStation 4’te piyasaya sürülmesi planlanmıştı, ancak şimdi şirket PlayStation 5’de oyun başlığını başlatmaya karar verdi. The Pathless, Abzû’nun geliştiricisinin ikinci oyunu. Oyun, bir okçunun ormandaki yolculuğuna dayanıyor. İlginç bir oyun gibi görünüyor.

Assassin’s Creed Valhalla

Tüm oyuncular tarafından en çok beklenen oyunlardan biri 12 Kasım’da PS5’te satışa sunulacak. Vikingler Avrupa ve İngiltere’ye sızmaya başladığında oyun sizi 873AD’ye götürecek.

Devil May Cry 5: Special Edition

2019 yılında oyun meraklıları tarafından en çok oynanan oyunlardan biridir. Oyun Capcom tarafından geliştirilmiştir ve özel sürüm teknik iyileştirmelerle birlikte gelmektedir. Işın izlemeyi destekler ve 120FPS’ye kadar çıkar.

Destiny 2: Beyond Light

PS4’te Destiny 2’ye sahipseniz, PS5’te oyunun ücretsiz bir kopyasını alacaksınız. Işığın ötesinde, oyunun yükseltilmiş bir versiyonu, lansman gününde satışa sunulacak. Gelişmeler hakkında pek bir şey bilmiyoruz, bakalım hangi gelişmelere şahit olacağız.

Observer: System Redux

Observer, Bloober Team tarafından geliştirilen ve Aspyr tarafından yayınlanan psikolojik bir korku video oyunudur. Oyun, Daniel Lazarski adıyla anılan oyunun kahramanı olarak PC ve PS4 için hazır hale getirildi. Korkunç Krakow kenar mahallesini araştırmak için kullandığı bir zihin okuma teknolojisine sahip.

Call of Duty Black Ops: Cold War

Teknik olarak oyun lansman gününde gelmiyor ancak 13 Kasım’da çıkacağı için bir gün daha bekleyebiliriz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir