1. Anasayfa
  2. SEO

Shutterstock Backlink Nasıl Alınır?

Shutterstock Backlink Nasıl Alınır?

Shutterstock Backlink nasıl alınır, sorusuna yanıt vereceğimiz bu içeriğimizde, dünya çapındaki en büyük stok görsel sitelerinden biri olan Shutterstock.com’dan ücretsiz premium dofollow backlink’in nasıl oluşturulacağını göstereceğim.

Bu backlink (geri bağlantı) fotoğrafçılar, yemek ve seyahat blogcuları için mükemmel bir tercihdir.

Shutterstock Nedir?

Shutterstock, görsel içerik sağlayan bir platformdur. Shutterstock, fotoğraflar, illüstrasyonlar, vektörler, video klipler, müzikler ve diğer görsel ve işitsel içerikleri sunan bir çevrimiçi pazardır. İşletmeler, tasarımcılar, reklamcılar ve yaratıcı profesyoneller, Shutterstock üzerinden çeşitli görsel ve işitsel içerikleri lisanslayabilir ve bu içerikleri projelerinde kullanabilirler. Shutterstock, geniş bir koleksiyona sahip olmasıyla tanınır ve kullanıcılarına farklı konularda yüksek kaliteli içerikler sunar. Kullanıcılar, bu içerikleri satın alabilir veya belirli bir lisansla kullanabilirler.

Shutterstock Contributor Ücretsiz Katılımcı Hesabı Oluştur

https://contributor-accounts.shutterstock.com/users/new” bağlantısı, Shutterstock’un içerik sağlayıcıları için kayıt olmalarını sağlayan bir web sayfasıdır. Bu sayfa, fotoğrafçılar, tasarımcılar, video yapımcıları ve diğer yaratıcı profesyonellerin, kendi ürettikleri görsel ve görsel olmayan içerikleri Shutterstock platformunda satmak için başvurabilecekleri bir kayıt sürecini başlatır.

Shutterstock içerik sağlayıcı backlink kayıt oluşturma

Bir sonraki aşamada, onay postası için posta kutunuzu kontrol etmeniz ve onay bağlantısını tıklamanız gerekir. Aşağıdaki ekrana ulaşmak için İLERİ‘ye tıklayın.

İkamet adresinizi doğru bir şekilde girin ve random olarak girerseniz üyeliğiniz silinebilir.

Shutterstock içerik sağlayıcı adres bilgileri

Şimdi bu adres üzerinden “https://submit.shutterstock.com/tr/dashboard” ilgili bölüme gidin ve sol altta bulunan “Hesap” açılan menüden ise “Herkese açık profil” yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.

Shutterstock contributor hesap ve herkese açık profil ayarları

Bu bölümde ise “Web sitesi” bölümüne kendi sayfanızın veya blogunuzun adresini ekleyebilirsiniz. Bilgileri doldurduktan sonra kaydet butonuna tıklamayı unutmayın.

Shutterstock Herkese Açık Profil Bilgilerini Doldurma ve Backlink Alma

İşte oluşturduğum örnek shutterstock profil backlink: https://www.shutterstock.com/tr/g/teknobird/about oluşturduğumuz bu linki google botlarının görmesi için indexletmemiz gerekiyor. Google Search Console ile oluşturduğunuz bağlantıyı canlı olarak görebilirsiniz. Bu backlink SEO açısından sitenize oldukça fayda sağlayacaktır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir