1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Sapphire Radeon RX 6900 XT TOXIC – 3 Güç Konektörlü Grafik Kartı

Sapphire Radeon RX 6900 XT TOXIC – 3 Güç Konektörlü Grafik Kartı
0

Sapphire’in Radeon RX 6900 XT serisi, yakında TOXIC adlı kendi varyantıyla güncellenecek ve üç sıra dışı güç konektörü ile donatılmıştır. Sapphire, Hawaii XT tabanlı Radeon RX 390X’ten sonra bir TOXIC modeli yayınlamadı, bu ilginç bir grafik kartı lansmanı olacak.

Sapphire, kartı Çin sosyal medyasında gösteriyor , ancak küresel medya model konusunda sessiz görünüyor. Bu, Navi 21 GPU tarafından desteklenen ilk TOXIC kartın başlangıçta Asya’da piyasaya sürüleceği anlamına gelebilir. Sapphire’in PR departmanları arasında koordinasyon eksikliği olmadığı sürece. Ancak gerçek şu ki, Sapphire son 3 gün içinde üç teaser yayınladı, bu da yarın veya yarından sonraki gün haritayı nihayet tüm ihtişamıyla göreceğimiz anlamına geliyor.

Son iki teaser, bu markanın hayranlarının sarı bir renk paletine sahip olacağını doğruluyor ve TOXIC serisi ekran kartlarının genellikle bu renk paletinde tutulduğuna ikna oluyor . En son teaser ayrıca kartın üç güç konektörüne sahip olduğunu doğruluyor. İlginç bir şekilde, bağlayıcı yapılandırması çok sıra dışı. Çoğu özel Radeon RX 6900 XT kartında bulunan üç adet 8 pimli güç konektörü yerine, bu model çift 8 pimli ve bir 6 pimli güç konektörüne sahiptir. Bu, kartın maksimum gücünün 75W (PCIe) + 150W (PEG 8pin) + 150W (PEG 8pin) + 75W (PEG 6pin) = 450W olacağı anlamına gelir. Bu, normal RX 6900 XT’den 150 watt daha fazla.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir