1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Samsung, Mini LED panelli Odyssey Neo oyuncu monitörlerini piyasaya sürecek

Samsung, Mini LED panelli Odyssey Neo oyuncu monitörlerini piyasaya sürecek
0

Samsung Electronics, Samsung Odyssey Neo olarak adlandırılan Quantum MiniLED ekrana sahip yeni bir yüksek kaliteli oyun monitörünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Samsung kısa süre önce yeni miniLED arkadan aydınlatmalı oyun monitörünü tanımlayan bir ticari marka tescili için başvurdu.

Odyssey Neo Letsgodigital

MiniLED özellikli Samsung Odyssey Neo

Samsung Electronics tarafından 23 Mart 2021 tarihinde birden çok fikri mülkiyet ofisi ile yapılan başvuru Odyssey Neo markası, aşağıdaki açıklama ile dokuzuncu sınıfa aittir.

Uygulamadan, ismin oyun monitörlerine atıfta bulunduğu sonucuna varabiliriz. Bu, Samsung’un miniLED teknolojisini ilk kullanışı değil. 2021’in başlarında Samsung, Neo QLED TV serisinin bir parçası olarak yeni bir miniLED arkadan aydınlatmalı QLED TV serisini duyurdu.

Ticari marka, Samsung’un yakında “oyun monitörleri” ürün kategorisinde de “Neo” adını kullanacağını belirtir. Odyssey G9’un yerini Odyssey G10 yerine Odyssey Neo alması olasıdır.

Neo QLED TV’ler için Samsung, Quantum Mini LED arka aydınlatma ve Neo Quantum işlemci ile birlikte kuantum matris teknolojisini kullanıyor. Normal LED’lerin yalnızca 1 / 40’ı boyutunda olan birçok mini LED, daha derin siyahlar, daha parlak vurgular ve ışık kontrolü üzerinde daha iyi kontrol sağlar. Büyütülmüş görüntüler de eskisinden daha iyi görünüyor.

Samsung, yakın zamanda yeni Neo QLED TV serisi için Oyun TV Performansı sertifikasını aldı. Sertifika, Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE) sertifika kuruluşu tarafından verildi. Samsung TV’ler önce diğerlerinin yanı sıra giriş gecikmesini, HDR’yi, parlaklığı ve renk hacmini titizlikle test eden zorlu bir test sürecinden geçmek zorunda kaldı.

Samsung Odyssey Neo Oyuncu Monitörü

Yeni Samsung Odyssey Neo oyuncu monitörü ne zaman bekleniyor?

Odyssey Neo ticari markasının birkaç kıtada beklemesiyle, Samsung’un yakında yeni yüksek çözünürlüklü kavisli oyun monitörünü resmi olarak duyurması muhtemel. 2021’in ilk yarısı civarında, yani üç ay içinde olabilir.

Yeni monitörün yüksek bir fiyat etiketine sahip olacağı mantıklı. 49 inçlik Odyssey G9, geçen yıl 1.500 € ‘luk etkileyici bir perakende satış fiyatına ulaştı ve yeni arka aydınlatma teknolojisi ile üst düzey bir oyun monitörünü daha ucuz satmayacaktır.

Yazı Kaynakları
LetsgoDigital

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir