1. Anasayfa
  2. Giyilebilir Teknoloji

Samsung Galaxy Watch 7 Ultra Akıllı Saatin Görselleri Ortaya Çıktı!

Samsung Galaxy Watch 7 Ultra Akıllı Saatin Görselleri Ortaya Çıktı!

Samsung’un Galaxy Watch 7 serisinde Ultra modeli sunacağı uzun zamandır konuşuluyordu. Son olarak OnLeaks ve Smartprix isimli sızıntı kaynakları, bu iddiaları doğrulayan görseller yayınladı. Görsellerde dikkat çeken ilk unsur, saatin kadran tasarımı oldu.

Samsung, sanki yuvarlak mı yoksa dikdörtgen mi yapacağını bilemeyerek ortaya karışık bir tasarım tercih etmiş gibi görünüyor. Bu, Samsung’un premium saatlerinde ilk deneme değil. Benzer bir tasarım 2017 yılında çıkan Samsung Gear Sport modelinde de kullanılmıştı.

Yeni görsellerde, kare çerçevenin dışına taşan parlak yuvarlak kısmın dönebildiği görülüyor. Bu bölümde rakamlar yerine çizgiler kullanılmış.

Ana ekran yuvarlak olduğu için Samsung, kullanıcı arayüzünde büyük bir değişikliğe gitmemiş. Bu nedenle, diğer Galaxy Watch modellerini kullanan kişiler yeni modelde de kendilerini rahat hissedecekler.

Kasanın yan tarafında üçüncü bir buton yer alıyor. Bu butonun işlevi tam olarak bilinmemekle birlikte, Apple Watch Ultra’daki aksiyon butonuna benziyor olabilir.

Saatin arka yüzünde ise, ortada yukarıda yer alan sıcaklık sensörü de dahil olmak üzere bir dizi sensör bulunuyor. Ekran boyutu Galaxy Watch 6 Classic’te olduğu gibi 1,5 inç olabilir. Saatlerin genel boyutları ise 47 x 47,4 x 16,4 mm olacak. Kayış bağlantı mekanizması ve kayış tasarımı da elden geçirilmiş. Hoparlör ızgaraları da büyütülmüş.

Sızıntılar, Galaxy Watch 7 Ultra‘nın teknik özellikleri ve fiyatı hakkında net bir bilgi vermiyor. Bu bilgiler, ancak Samsung’un resmi duyurusuyla ortaya çıkacak.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir