1. Anasayfa
  2. Mobil

Samsung Galaxy A32 – 4G ve 5G Akıllı Telefon Özellikleri

Samsung Galaxy A32 – 4G ve 5G Akıllı Telefon Özellikleri

Samsung, geçtiğimiz ay Galaxy A32 5G ekonomik akıllı telefonunu tanıttı. Bu hafta Galaxy A32 4G’yi duyurdu. İşlemci genellikle 4G ve 5G modelleri arasındaki tek farktır. Yeni varyant daha iyi bir ekrana ve daha iyi bir kameraya sahip.

Çok uluslu elektronik şirketi Samsung , tüm teknik özellikleri açıkladı, bu nedenle şimdi bu akıllı telefonların iki modelini iyi bir şekilde karşılaştırabiliriz.

Samsung Galaxy A32 4G

Samsung Galaxy A32 4G ve 5G modelleri arasındaki teknik özellikler ve farklılıklar

Samsung Galaxy A32 4G, harika bir izleme deneyimi için 90 Hz yenileme hızına sahip 6,4 inç Full HD + Süper AMOLED ekrana sahiptir. Parmak izi sensörü ekranın altında bulunur. Buna karşılık 5G modeli, 60 Hz yenileme hızına sahip 6,5 inç HD + TFT ekrana, parmak izi tarayıcıya ve cihazın yan tarafında yerleşik bir güç düğmesine sahip.

Kamera çentiğinin şekli de biraz farklıdır, 4G ile U-çentik seçilmiştir, 5G modelinde V-çentik kullanılmıştır. Tasarım açısından iki model arasındaki tek fark da budur. Samsung A32 5G’nin biraz daha büyük ve daha kalın olmasının yanı sıra, kısmen bu modelin biraz daha büyük bir ekrana sahip olması nedeniyle.

Dahili 20MP selfie kamerası (f / 2.2), A32 5G’de kullanılan 13MP ön kameradan net bir yükseltmedir. Ek olarak, arka tarafta dörtlü bir kamera mevcuttur. Burada ana kameranın aynı çözünürlüğü 4G modelinde daha yüksektir. 64 megapiksel geniş açılı kamera (f / 1.8), 8 megapiksel süper geniş açılı kamera (f / 2.2), 5 megapiksel derinlik kamerası (f / 2.4) ve son olarak 5 megapiksel makro kamera (f / 2.4). 5G versiyonu 48MP geniş açılı bir kamera kullanır, diğer kameralar aynıdır.

Samsung A32 4G, sekiz çekirdekli MediaTek Helio G80 işlemciden güç alırken, 5G için daha güçlü MediaTek Dimensity 720 5G seçildi. Mevcut bellek seçenekleri her iki model için de aynıdır. 5000 mAh pil ile 15 W hızlı şarj desteği vardır. Hangi modeli satın almaya karar verirseniz verin, her ikisinin de pil ömrü yaklaşık 2 gün olacaktır. 5G daha fazla güç kullandığından belki de 4G biraz daha iyi pil ömrü sunacaktır. Öte yandan, 90 Hz yenileme hızı da pil ömrünü olumsuz etkileyebilir.

Samsung Galaxy A32 5G

Samsung Galaxy A32 fiyatı ve piyasaya çıkışı

Samsung Galaxy A32 4G ve 5G dört renkte mevcuttur: Harika Siyah, Harika Beyaz, Harika Mavi ve Harika Mor. Samsung’un önümüzdeki ay 4G modelinin fiyatını ve kullanılabilirliğini açıklaması bekleniyor. 5G varyantı zaten 300 € (4GB RAM / 128GB ROM) için mevcut, bu abonelik olmadan bağımsız bir cihazın fiyatıdır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir