1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Samsung akıllı telefonlar ve tabletler için Fan Modunu Etkinleştirecek

Samsung akıllı telefonlar ve tabletler için Fan Modunu Etkinleştirecek
0

Yeni Samsung Electronics markası, cihazları serin tutmak için geleceğin akıllı telefonlarını ve tabletlerini Fan Etkinleştirme Modu ile donatacak.

Geçtiğimiz iki hafta içinde Samsung, yaklaşan katlanabilir akıllı telefonları için bir dizi ticari marka kaydettirdi. Samsung, UTG 2.0 ve DragonGlass dahil olmak üzere bu haftanın başlarında daha fazla ticari marka tescil ettirdi. Bu isimler büyük olasılıkla beklenen Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 ile ilişkilidir. Samsung Electronics dün hem Avrupa’da hem de Birleşik Krallık’ta yeni Galaxy akıllı telefonlar için yeni bir soğutma çözümü türünü gösteren başka bir ticari marka tescil ettirdi.

Samsung, akıllı telefonlar ve tabletler için Fan Modunu Etkinleştir

11 Mayıs 2021’de Samsung Electronics, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO) ve Birleşik Krallık Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (UKIPO) “Fan Modunu Etkinleştir” ticari markasının tescili için başvuruda bulundu. Uygulama, 9. sınıfa aittir ve akıllı telefonlar ve tabletler için geçerlidir.

“Fan Modunu Etkinleştir” başlığı, gelecekteki Galaxy akıllı telefonlarının bir dahili soğutma fanı veya en azından yeni bir soğutma çözümü ile geleceğini ve kullanıcıların fan modunu kendilerinin etkinleştirebileceğini gösteriyor.

Samsung Fan Modunu Etkinleştir

Samsung, yıllardır akıllı telefonları için su karbonlu soğutma sistemi, bakır buhar odası soğutma sistemi ve entegre soğutma fanına sahip Samsung akıllı telefonları için grafit soğutma pedleri gibi çeşitli soğutma çözümleri geliştiriyor.

2019’da Nubia, Red Magic 3’ü piyasaya sürdü, bu oyun akıllı telefonunda Liquid Cooling Coper ısı borusuna ek olarak bir fan var.

Hangi Samsung akıllı telefonlarının fan moduna sahip olacağı ise henüz belli değil. Samsung’un yaklaşan katlanabilir cihazlarını hedefleyebilir, diğer bir seçenek ise Galaxy S21 FE. Tüm bu yeni telefon modellerinin aynı zaman aralığında (Ağustos 2021) ‘de gelmesi bekleniyor.

PDF dosyasını açarak Samsung Electronics’in Fan Modunu Etkinleştir belgelerini görüntüleyebilirsiniz .

Yazı Kaynakları
LetsgoDigital

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir