1. Anasayfa
  2. Sektörel

Rinoplasti Neden Uygulanır?

Rinoplasti Neden Uygulanır?
0

Rinoplasti, burnu yeniden şekillendiren cerrahi bir işlemdir. Sapmış bir septumu düzeltmek, travma veya yaralanmanın neden olduğu hasarı onarmak ve burnun boyutunu küçültmek için kullanılabilir. Rinoplasti bazen nefes almayı iyileştirmek ve horlamayı azaltmak için yapılır. Bu prosedür aynı zamanda resimlerde daha iyi görünmenize ve görünümünüz konusunda kendinize daha fazla güvenmenize yardımcı olabilir. Hospitalturk rinoplasti uygulamasını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirerek kaliteli bir yaşam noktasında üst düzeyde bir hizmetin merkezinde yer alıyor!

Rinoplasti, burnun yapısını değiştirerek yeniden şekillendiren cerrahi bir işlemdir. Hospitalturk bu uygulamayı hasta konforu açısından da ideal bir şekilde tamamlamaktadır. Rinoplasti, burun ucunu daha dar, daha geniş veya daha sivri hale getirebilir. Burun ucu çok genişse küçültülebilir, çok darsa büyütülebilir. Burun köprüsünün şekli (burun deliklerinin üzerindeki alan) da bu prosedür kullanılarak değiştirilebilir. Bu işlem; görünüşünü ve işlevini iyileştirmek için burnunuzu yeniden şekillendirmek için kullanılır. Rinoplasti aşağıdaki durumlarda uygulanabilir;

  • Burun boyutunun küçültülmesi
  • Sivri bir burnun daha yuvarlak ve dengeli görünmesini sağlamak
  • Burnunuzun iki tarafı arasındaki herhangi bir asimetriyi düzeltme

Daha önceki yaralanmalar veya diğerlerinin yanı sıra romatoid artrit gibi diğer tıbbi durumların neden olabileceği burun köprüsündeki tümseklerden kurtulmak amacıyla da bu uygulama tercih edilmektedir. Bir de rinoplasti genellikle burnunuzun şeklindeki küçük kusurları düzeltmek için kullanılır. hospitalturk.com bu uygulamanın profesyonel düzeyde hayata geçmesini mümkün kılarak; uygulamadan tam olarak beklediklerinizi karşılayabilecek kabiliyettedir. Dolayısıyla rinoplasti uygulamasının üst düzeyde uygulanmasını başarılı bir şekilde sağlamaktadır.

Rinoplasti Nedir, Ne İşe Yarar?

Rinoplasti, burun üzerinde yapılan estetik bir ameliyattır. Yani buruna yeniden şekil vererek görünümünü düzeltmeyi amaçlayan cerrahi bir işlemdir. Rinoplasti genellikle herhangi bir nedenle burnundan memnun olmayan kişilere önerilir. Doğuştan dudak ve damak yarığı olanlara, burnunda yara olanlara da yapılabilir. Rinoplasti, burnu yeniden şekillendiren ve onaran cerrahi bir işlemi olarka karşımıza çıkmakla birlikte estetik amaçlarla da yapılabilir. Yaralanma sonrası görünümü iyileştirmek için veya daha kapsamlı bir yüz plastik cerrahi prosedürünün bir parçası olarak yapılabilir.

Rinoplasti, yeniden şekillendirmek için burundaki fazla deri, yağ ve kıkırdakları alır. Bu işlem yaralanma veya doğum kusurlarından kaynaklananlar da dahil olmak üzere burun köprüsündeki herhangi bir sapmayı da düzeltebilir. Burnundan dolayı nefes alma sorunu yaşayan ya da burnunun şeklinden ve görünümünden memnun olmayan kişilere rinoplasti önerilebilir. Bazı durumlarda, burnu çok küçük veya çok büyük olan bir kişi, burnunu daha çok içindeymiş gibi gösterecek şekilde değiştirmek isteyebilir. Hospitalturk bu uygulamanın kaliteli bir şekilde uygulanmasını mümkün kılarak; kaliteli bir yaşam noktasında alternatif seçenekler sunar.

Rinoplastinin amacı sadece kozmetik iyileştirme değil, aynı zamanda fonksiyonel sonuçlardır. Nazal hava yolu fonksiyonu zayıf olan bir kişi burnundan nefes almayı her zaman zor bulabilir. Bu hem yetişkinler hem de çocuklar için rahatsızlığa ve utanca neden olabilir. Rinoplasti, burnu yeniden şekillendirmek için yapılan cerrahi bir işlemi olmakla birlikte; farklı teknik ve yöntemlerin başarılı bir şekilde uygulandığı bir uygulamadır. Bu, burnunuzun görünümünü iyileştirmek veya düzeltmek ya da daha kolay nefes almanıza yardımcı olmak gibi çeşitli nedenlerle yapılabilir.

Rinoplasti Ne Kadar Sürer?

Rinoplasti genellikle genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık iki saat sürer. Kesi yerleri burnun doğal kıvrımlarında veya burun deliklerinin içinde gizlidir. Yaklaşık 10 gün içinde kendiliğinden eriyen eriyen dikişler kullanıyoruz. Rinoplasti sonuçları, uygun bakım sonrası uzun yıllar sürebilir. Burun, yüzün çok belirgin bir özelliğidir ve yüzünüzün genel görünümünü etkileyebilir. Yüz hatlarınızı güzelleştirmek için burun estetiği yaptırmayı düşünebilirsiniz. Burnu çok büyük, yamuk ya da asimetrik olanlara burun şekillendirme önerilir.

Yüz hatlarınızı geliştirmek ve daha çekici hale getirmek ve yüzünüzle daha orantılı hale getirmek için burnunuzun şeklini değiştirmek için de rinoplasti önerilmektedir. Ayrıca burun ucunun sarkık olması veya hava yolunun bir kısmını tıkayan aşırı büyük bir septum gibi burundaki yapısal kusurların neden olduğu solunum problemlerinin düzeltilmesi konusunda da bu uygulama başarılı sonuçları ortaya koyar! Bu uygulamadan istenilen etkinin ortaya konulması için mutlaka profesyonellerin sürece dahil olması şarttır.

Rinoplasti, burnu yeniden şekillendiren bir işlemdir. Ameliyat, eğri burun veya büyük burun gibi yapısal sorunların düzeltilmesine yardımcı olur. Rinoplastinin ön plana çıkan avantajı, görünüşünüzü ve benlik saygınızı iyileştirebilmesidir. Görünüşü hakkında iyi hisseden bir kişi, daha güvenli ve dışa dönük olma eğilimindedir. Bu, kariyerinizi ve kişisel ilişkilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Bundan dolayıdır ki son zamanlarda bu tarz uygulamalara olan talep günden güne artış göstermektedir.

Rinoplasti Öncesi Yapılacaklar Nelerdir?

Herhangi bir ameliyat geçirmeden önce, işlem sırasında ve sonrasında neler bekleyeceğiniz konusunda doktorunuza danışmalısınız. Doktorunuz, işlemden birkaç gün önce ve sonra alkolden uzak durmak da dahil olmak üzere, ameliyata nasıl hazırlanacağınız konusunda size talimat verecektir. Bu aşamada hekiminin tavsiyelerine uygun davranmanız; operasyonun başarısını da doğrudan etkileyecektir. Esasında bu durum operasyondan sonraki süreç içinde geçerliliğini korumaktadır.

Rinoplasti, burnu yeniden şekillendiren cerrahi bir işlemdir. Burun estetiğinin amacı, burnunuzun görünümünü iyileştirmek ve kendinize olan güveninizi arttırmaktır. Rinoplasti veya burun ameliyatı, daha orantılı ve estetik açıdan hoş bir burun elde etmenize yardımcı olabilecek bir prosedürdür. Prosedür, daha rafine bir görünüm vermek için burnunuzun yeniden şekillendirilmesini içerir. Bu İşlemin başarılı olmasında alanında uzman olanların sürece dahil olması; kritik bir etkiye sahiptir.

Sonuç olarak rinoplastinin en yaygın nedeni estetik bir görselliğe sahip olmak ve daha kaliteli yaşam konusunda önemli kazanımları elde etmektir. Burnun az gelişmiş veya zayıf biçimli olduğu bir doğum kusurunu düzeltmek için de bu işlem uygulanmaktadır. Yine alışılmadık derecede küçük veya büyük bir burnun neden olduğu horlama veya uyku apnesi gibi solunum problemlerini düzeltmek için de rinoplasti uygulanmaktadır. Hospitalturk rinoplastinin titiz bir şekilde uygulanmasını mümkün kılarak; nitelikli bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir