1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Reddit Nedir, Nasıl Kullanılır? Reddit Hakkında Merak Edilen 6 Önemli Detay!

Reddit Nedir, Nasıl Kullanılır? Reddit Hakkında Merak Edilen 6 Önemli Detay!

Reddit nedir sorusunun yanıtı son dönemlerde pek çok kişinin merak ettiği konulardandır. İşte Reddit ile ilgili merak edilen tüm detaylar!

Reddit 2005 yılında hayatımıza giren ve gün geçtikçe kullanıcı sayısını arttıran bir sitedir. Bilgi kaynağı olarak kullanılan bu site geniş bir arşiv oluşturmuş durumdadır. Aylık ziyaretçi sayısı yüz milyonun üzerinde olan Reddit, kullanıcıların ilgisini çeken pek çok tartışma konusunu da gündeme getiriyor. Bu tartışmalar editörler tarafından periyodik dolarak kontrol edildikten sonra kullanıcılara sunulmaktadır.

Reddit kullanıcıları, sitede kendilerine özel gönüllü topluluklar oluşturmaktadır. Kullanıcıların ilgilendikleri konularda paylaşım yaptığı gruplara subreddit adı verilmektedir. Kullanıcılar oluşturdukları toplulukları kendileri yönetebildiği gibi dışarıya da açabilmektedir. Sitede redditör olarak isimlendirilen denetleyiciler tartışmaların seviyeli olarak gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Reddit Nedir ve Nasıl Çalışır? Reddit Ücretli Mi?

Reddit Nedir sorusuyla birlikte merak konusu olan hususlardan biri de sitenin çalışma prensibidir. Sosyal ağların sayısı giderek artmaya devam ederken hala en çok ilgi gören platformlar erişimi kolay olanlardır. Reddit de ücretsiz olarak hizmet veren bir sosyal ağdır. Burada akla gelebilecek her konuyla ilgili paylaşım yapmak mümkündür.

Reddit Akışı

Bir Reddit içeriği hazırlamak ve paylaşmak için siteye üye olmak gerekir. Platformu üye olmadan kullanmak da mümkündür. Ancak üyeliği bulunmayan kullanıcılar yalnız paylaşım oranı yüksek olan içeriklere erişebilmektedir. Paylaşımlar diğer kullanıcılar tarafından yorum, beğeni ve puanlama alarak üst sıralara çıkmaktadır. Uygulamanın en önemli özelliği kullanıcılar tarafından beğenilmeyen içerikler düşük puan aldığında hesabın bir süre paylaşımlara kapatılmasıdır.

Reddit Nasıl Kullanılır? Reddit’e Nasıl Üye Olunur?

Reddit kullanmak için sitenin web adresini ziyaret ederek Türkçe dil seçeneğinden üyelik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Platformun kullanımı başta zor gibi görünse de kısa sürede öğrenebileceğiniz basit bir sistemi vardır. Reddit üyeliğiniz bulunmasa da platformdaki paylaşımları okuyabilirsiniz. Ancak uygulama üzerinden paylaşım yapamazsınız. iOS ve Android cihazlar üzerinden Reddit üyelik işlemi yapılabilmektedir.

Reddit de diğer sosyal ağlar gibi belirli kurallara sahiptir. Uygulamada herhangi bir paylaşım yapmak için 30 günlük aktif kullanıcı olmanız gerekir. Platform üyeliği için e mail adresinizi kullanmanız istenir. Üyelik işlemleri için sizden istenen tüm bilgileri girdiğinizde kedinize ait bir şifre oluşturmanız beklenir. Bu aşamadan sonra kişisel şifrenizle dilediğiniz zaman uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Reddit Ne İçin Kullanılır? Reddit Ne İşe Yarar?

Reddit, kullanıcıların belirledikleri konular hakkında bilgilendirme yapabildikleri ve tartışma yürüttükleri bir platformdur. Kullanıcılar burada istedikleri konular hakkında fikirlerini paylaşabilmekte ve bilgi alışverişi yapmaktadır. Bu nedenle Reddit nedir sorusuna verilecek en iyi cevaplardan biri, Reddit’in sözlük görevi gören bir platform olduğudur. Kullanışlı ve keyifli bir uygulama olduğu için kullanıcıları tarafından çok beğenilen bir uygulamadır.

Reddit kullanıcıların güncel konularda haber almasını sağlar. Bununla birlikte günlük hayatta karşılaşılan ilginç olaylar hakkında diğer kullanıcıların fikirlerini almak isteyen kişiler tarafından sıkça kullanılır. Reddit kullanıcılarının paylaştıkları ilginç olaylar diğer sosyal medya platformlarında da sık sık gündeme gelmektedir.

Reddit Sosyal Medya Mı? Reddit Güvenli Midir?

Reddit’in bir sosyal medya platformu gibi çalıştığı söylenebilir. Bu platformu diğer sosyal medya uygulamalarından ayıran temel özellik ise bir kültür portalı olarak da kullanılmasıdır. Kullanıcılar burada görsel içerikler ve metin içerikleri ile belli kesimlere hitap eder. Paylaşımları herkes görse de kullanıcılar ilgi duydukları konularla ilgili paylaşımları yakından takip edebilmektedir.

Reddit’in kullanım koşulları diğer sosyal medya platformlarıyla benzerlik gösterdiğinden güvenilirliği de tartışma konusudur. Reddit’te yüksek puanlı kullanıcıların güvenilir paylaşımlar yaptığı varsayılır. Her kullanıcı uygulamaya kişisel bilgileri ve şifresi ile giriş yapmaktadır. Bu yönüyle diğer sosyal medya uygulamalarıyla aynı ölçüde güvenilir olduğu söylenebilir.

Reddit Konu Açmak ve İçerik Oluşturmak

Reddit’in Değeri Ne kadar?

Milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan platformun piyasa değeri de en az Reddit nedir sorusu kadar merak edilmektedir. Reddit, Amerika merkezli sosyal haber ve tartışma platformu olarak tanımlanır. Dünya çapındaki en popüler 29. web site olarak hizmet vermektedir. Platformun 330 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunmaktadır.

Reddit’in piyasa değeri 3 milyar dolar civarındadır. Platformun aylık geliri ise 110 milyon dolardır. Reddit kısa sürede en popüler sosyal medya uygulamalarını geride bırakarak gelirini arttırmaya devam etmektedir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir