1. Anasayfa
  2. Yapay Zeka

Apple Vision Pro için ChatGPT Uygulaması Kullanıma Sunuldu

Apple Vision Pro için ChatGPT Uygulaması Kullanıma Sunuldu
0

Apple, Microsoft Copilot aracılığıyla Vision Pro’ya ChatGPT entegrasyonunu getireceğini açıkladı. Bu, Apple’ın 10 yıl aradan sonra piyasaya sürdüğü yeni ürünü Vision Pro için önemli bir gelişme olarak görülüyor. Entegrasyon, Vision Pro kullanıcılarının ChatGPT’nin yapay zeka yeteneklerinden yararlanmasına olanak tanıyacak ve bu da cihazın kullanım alanlarını genişletecek.

Vision Pro’nun tanıtılmasının ardından, Apple’ın generatif AI özelliklerine sahip olmaması eleştirilmişti. Ancak Apple, kendi ChatGPT rakibini geliştirme sürecinde olduğunu ve bu projenin informal olarak Apple GPT olarak bilindiğini belirtti. Apple’ın 2022’den beri bu projeyi geliştirdiği ve 2024 yılında Vision Pro üretiminde 300.000 ile 400.000 arasında birim üretmeyi hedeflediği ifade ediliyor.

Bu entegrasyon, Apple Vision Pro’nun, kullanıcıların sanal gerçeklik deneyimlerini zenginleştirecek yapay zeka destekli özelliklerle donatılmasını sağlayacak. Microsoft Copilot sayesinde ChatGPT, Vision Pro’nun etkileşimli ve kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimlerini daha da ileriye taşıyacak bir araç haline gelmesinde kritik bir rol oynayacak. Apple, bu adımıyla Vision ro’yu, hem iş hem de eğlence amaçlı kullanımlar için daha cazip hale getirmeyi amaçlıyor.

ChatGPT ile kullanıcı, sayısal tuş takımı veya fare kullanmadan sesli komutlar girebilecek ve arayüzle etkileşime geçebilecek.

Netflix, Spotify ve YouTube gibi büyük yayın hizmetlerinin şimdilik bu kulaklıkla çalışmadığı bildiriliyor. Vision Pro’nun kendisi yalnızca ABD’de satın alınabilir, dolayısıyla pek çok özellik diğer bölgelerde mevcut olmayabilir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir