İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Radeon RX 6700 XT – PowerColor Yeni Ekran Kartını Tanıttı

Radeon RX 6700 XT – PowerColor Yeni Ekran Kartını Tanıttı

PowerColor Radeon RX 6700 XT - Yeni Ekran Kartını Tanıttı

PowerColor, kendi Radeon RX 6700 XT grafik kartını resmi olarak tanıtan ilk şirket oldu; yeni orta sınıf model, bir Navi 22 GPU ve 2560 akış işlemcilerinin yanı sıra 12 GB GDDR6 belleğe sahip olacak.

Büyük olasılıkla bu, NVIDIA‘nın GeForce RTX 3060 Ti modelinin doğrudan rakibi.

Standart bir grafik adaptöründe varsayılan olarak bir 8 pimli ve bir 6 pimli güç konektörü bulunur. Birçok grafik kartı ortağı, bu özelliklere sahip referans tasarımlar sunar. PowerColor Radeon RX 6700 XT Hellhound gibi daha gelişmiş modeller, daha yüksek bir TDP Navi 22-A SKU’nun kullanıldığını gösteren iki adet 8 pimli güç konektörüne sahip olacak.

PowerColor HELLHOUND Ekran Kartı

PowerColor Radeon RX 6700 XTHellhound, Red Devil ve Red Dragon ile karşılaştırıldığında yeni bir renk şemasına sahip olacak. İkonik kırmızımsı PowerColor öğeleri camgöbeği ile değiştirilecektir.

AMD’nin ortakların tasarımlarını sergilemelerine izin verip vermeyeceği belli değil, ancak bugün diğer üreticilerin daha fazla tanıtımını görebileceğimiz varsayılabilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknobird, en popüler ve en iyi ücretsiz lisanslı yazılımı, ücretsiz deneme sürümünü ve ücretsiz indirmeyi sunma, paylaşma ve güncelleme konusunda uzmanlaşmış en popüler yazılım eşantiyon web sitelerinden biridir.

Yorum Yap