1. Anasayfa
 2. Sektörel

Peynirde Eşsiz Bir Lezzet – Ezine Beyaz Peynir

Peynirde Eşsiz Bir Lezzet – Ezine Beyaz Peynir
0

1927 yılından beri hizmetine devam eden, 5 nesildir bu işi yapan marka oldukça kaliteli ürünlerini satışa sunuyor. Ürünler besin değerleri açısından yüksek, en önemlisi hijyenik ve temiz içeriğe sahiptir. Marka Bursa’da bulunmakta ve 5 şubesiyle hizmet vermekte. Özellikle tüm yurttan özenle seçtikleri ürünler ile marka, halkın sevgisini kazanmakta.

Ürünler

Oldukça zengin bir ürün çeşitliliği bulunmakta. Bunlar:

 • Peynir
 • Süt ve Süt Ürünleri
 • Et Ürünleri
 • Bal
 • Reçel
 • Yumurta
 • Tahin, Pekmez, Helva Çeşitleri
 • Salça ve Sos
 • Zeytin ve Zeytinyağı
 • Kuru Gıdalar
 • Unlu Mamüller
 • Dondurulmuş Ürünler
 • Spesiyal Ürünler

Ürünlerin doğal içerikli ve hijyenik olması markanın en önemli özelliğidir. Çünkü herkes doğal, temiz ve sağlıklı beslenmek ister.

Sevilen Lezzet: Ezine Beyaz Peyniri

Adını Çanakkalemiz’in ilçesinden alan, 7’den 70’e herkesin damak tadına hitap eden, tam yağlı bir peynirdir. Trakya bölgemize ait olan verimli topraklarda yetişen hayvanların temiz ve sağlıklı sütlerinden elde edilir. İnek, keçi ya da koyun sütünden ezine beyaz peynir üretimi yapılabilmektedir. Tamamen damak tadına kalmıştır. Bu peyniri muhafaza etmek biraz zordur. Doğru ortamda saklanması gerekir ve kesileceği zaman da peynir bıçağı kullanılmalıdır. Eğer bıçağı ıslatmış olursanız kesmeniz daha da kolay olacaktır. Peynir orta sertliktedir.

Bu peynirin oriijnal formülü %50 inek, %25 keçi, %25 koyun sütüdür. Ancak damak tadına göre oranlar değişir. Lezzetinin yanı sıra faydasıyla da gönüllere girmeyi başarıyor ezine beyaz peynir. İçeriğinde birçok vitamin barındırır, kalsiyum yönünden zengindir.

Yüksek tansiyona, kalp hastalıklarına iyi gelir. Diş gelişimine yardımcı olur. Uyku sorunu olan kişilere de epey faydası vardır, uykuyu düzenleme işlevine sahiptir. Yorgun bünyeyi rahatlatır. Kişiyi stresten korur. Sinir sistemi için de epey faydalıdır. Hafızanın güçlü kalmasını sağlar. Vücudumuzu hastalıklara karşı korur. Bağırsak bakterileri ile savaşır. İşte birçok faydası bulunan peynir ile siz de mutlaka tanışın.

Süt ve Süt Ürünleri

Verimli topraklarda yetişen hayvanların sütlerinden elde edilen tamamen sağlıklı, temiz ve hijyenik ürünlerdir. Markanın en çok sevilen ürünlerinden olan tere yağ, kefir ve yoğurt sizler için hizmete sunulmaktadır. Mutlaka şubeyi ziyaret edin ve bu doğal lezzetlerle tanışma fırsatını bulun.

Peynir Çeşitleri

Faydaları saymakla, tadı övülmekle bitirilemeyen lezzet olan peyniri bu markayla daha da çok seveceksiniz. Sepet, tulum, diyet, halep, mihaliç peyniri, Kars eski kaşar peyniri, Ezine beyaz peynir oldukça sevilen lezzetlerdendir. Siz de bu ürünlerle tanışmak, kendinize doğal bir lezzet sunmak isterseniz mutlaka şubeyi ziyaret edin.

Diğer Ürünler

Özellikle kahvaltı sofralarınızı şenlendirecek, tadına doyamayacağınız ürünler sizleri bekliyor. Tamamen doğal içerikli, hiçbir katkı maddesi içermeyen lezzetlerle siz de mutlaka tanışın. Bal, eski tip sucuk, reçel, tahin, pekmez, yumurta, salça, zeytin gibi tadına doyamayacağınız lezzetler sizleri bekliyor.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir