1. Anasayfa
  2. Sektörel

Pastel Boya

Pastel Boya
0

Renkli çizimler ve resimler oluşturmak için kullanılan pastel boyalar ilk olarak 16. yüzyılda Avrupa’da ortaya çıkmıştır. Fransız kimyager Nicolas Lemery tarafından popüler hale getirildiler. Bu boya kalemleri artık dünyanın her yerinde yapılmaktadır. Pastel boya kullanılarak çok güzel ve renkli resimler yapılmaktadır. Pastel boya uygulanması ve saklanması çok kolay olduğu için yoğun olarak satın alınmaktadır.

Pastel Boya Kullanımı

Pastel boyalar günümüzde birçok alanda kullanılan boya çeşitleridir. En temel hallerinde boya kalemleri, saflaştırılmış parafin mumu ve pigmentlerin (doğal veya yapay) sıvı hale gelinceye kadar yüksek sıcaklıkta birlikte eritilmesinden yapılır. Eritilen bu mum renklendirilerek şekillendirilir ve özel kutulara konulur. Bu boyalara kullanıma hazır hale getirilir. Pastel boyalar 6-12-32-64 olmak üzere farklı sayılarda ve renklerde kullanıcılarına sunulmaktadır. Bazı renkler ayrıca, kalıplama sırasında pigmentin topaklanmasını önleyen ve ayrıca mum boyayı kullanımda daha pürüzsüz ve kaygan hale getiren yağlayıcılar olarak kil veya toz metal stearatlar içermektedir. Pastel boya çeşitlerine ulaşmak ve farklı markanın ürünlerini incelemek için https://www.hobi24.com/pastel-boyalar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir