1. Anasayfa
  2. Yaşam

Pandemide Psikolog Ücretleri Ne Düzeyde?

Pandemide Psikolog Ücretleri Ne Düzeyde?

Dünyada yaşanan covid19 salgını, bir çok kategorideki iş imkanlarını önemli derecede etkilemiştir. Bu iş imkanlarından biri de Psikoloji dalıdır. Psikologlar pandemi sürecinden dolayı seans ücretlerini yükselmişlerdir. Piyasa şartlarına bakıldığı taktirde psikolog seans ücretleri bir hayli pahalıdır.

Ancak Bursa psikolog ücretleri hastaları maddi anlamda sıkıntıya sokmaz. Uzman bir psikolog için seans ücreti 200 – 300 TL arasındadır. Alanında iyi bir eğitim görmüş, alanında uzmanlaşmış psikolog arıyorsanız bursa psikolog ve ya bursa nilüfer psikologseans ücretleri bütçenizi aşmayacaktır.

Uzman Psikolog ve Terapi Alanları

Bursa’da uzman bir psikolog tarafından terapi görmek istiyorsanız kesinlikle seans ücretleri bütçenizi zorlamaz. Bursa psikolog ücretleri, iller arasında ücret olarak en iyi imkanları sunan iller arasında yer alır. Peki ya klinikte hizmet verilen terapi alanları nelerdir?

Terapi hizmet alanları şu şekilde:

  • Vajinismus
  • Anksiyete ve panik atak
  • Cinsel terapi
  • Eşler arasında danışmanlık (aile danışmanlığı)
  • Depresyon
  • OKB (OBSESİF KOMPULSİF BOZUKLUĞU)

Bu gibi alanlarda Bursa psikolog ve ya Bursa nilüfer psikolog için hizmet almanız mümkün. Gerekli durumlarda bu özel klinikten randevu alabilir ve uzman bir görüş yardımı ile sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

1. Evlilik, Aile ve Cinsellik Terapisi

Henüz evliklerinde yeni olan çiftler, yeni bir hayata adım attıkları için alışma sürecine girerler. Aynı evi paylaşmak çiftlerin tüm özelliklerini görmelerine neden olur. Sevgiliyken sorun olmayacak konular evlilikte bazı sorunlara neden olur. Bu sorunlar cinsellik konusunda da kendini gösterir. Çiftler arasındaki anlaşmazlıklar, cinsel hayatlarında yaşadıkları problemler için psikologlara başvururlar.

Uzman bir görüş ve yardım almak hem en sağlıklı olanıdır hem de uygun fiyatlı ve sorun çözücüdür. Çiftler arasında yaşanan olası problemlerde aile, evlilik ve ya cinsel terapi almanız yararlı olacaktır.

Çiftler arasında cinsel konuda problem oluşturan sorunlardan biri “VAJİNİSMUS”. İnsanların kulaktan dolma bilgiler ile kadınları bu konuda korkutmaları kadınlarda VAJİNİSMUS oluşumuna neden olur. Halk tarafından dilden dile dolanan ve tamamen yanlış olan bu düşünceler kadınlarda çok ciddi psikolojik problemlere yol açar.

2. Depresyon, Panik Atak, OKB ve Anksiyete

Depresyon zararsız gibi gözükse de ileri boyutlara taşındığında bireyde ciddi sorunlara yol açar. Bu ciddi sorunlardan birisi olan intihar girişiminde bile bulunabilirler. Bu nedenle depresyon yaşayan bireyler uzman bir psikolog tarafından muayene olmalıdır.

Depresyon, anksiyete kişide bunalım, intihar girişiminde bulunma, kendini önemsiz ve değersiz görme, içine kapanıklık, geçmişinde takılıp kalma, uyku problemleri, gibi şikayetler ile kendini gösteren ruhsal rahatsızlıktır.

Bu gibi şikayetlerde bursa psikolog sunmuş olduğu en kaliteli hizmetlerden yararlanmalısınız. OKB de psikolojik rahatsızlıklar arasında yaygın bir şekilde görülebilen bir hastalıktır. En belirgin OKB temizlik ve titizlik takıntısıdır.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir