1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Opencart Global

Opencart Global
0

Opencart Global XML Entegrasyonu

Opencart entegrasyonu veya Opencart XML desteği, E ticarette neredeyse olmazsa olmaz sayılmaya başlandı. Öteki yandan işinizi çok kolaylaştıran diğer yandan da müşteri ile aranızda ciddi sorunlar çıkmasına sebep olabilecek XML desteğinin ne olduğunu ve ne olmadığını, kesinlikle hiç bir teknik ayrıntıya girmeden basitçe anlatalım istiyoruz…

Opencart XML desteği, özellikle şu dörtlü yapının olduğu satış süreçlerinde işe yarayan bir teknolojidir: Tedarikçi, satıcı, satış platformu ve Son Kullanıcı…

Basitçe, sabit depo veya stok tutma masrafı yapmadan, bir tedarikçinizin size verdiği ürün bilgilerini, sanki kendi ürünlerinizmiş gibi satış platformunda sergilemenize olanak sağlar. Dolayısıyla ürünlerinizi tedarik ettiğiniz yer, XML deki ürün stoklarında ve fiyatlarında güncelleme yaptığında, otomatik olarak sizin de sitenizde veya sayfanızda aynı şekilde ürünler güncellenirler. Haliyle böylece ürün takip ve yönetiminde işiniz inanılmaz kolaylaşmış olur.

Ayrıca diğer bir avantajı ise stok tutmak zorunda kalmadığınız için, yatırım maliyetlerinizin çok çok az olmasıdır. Güncel durumda bilhassa Türkiye’de depo ve ürün stoklama alanı masrafları, genellikle E ticarette karşılaşacağınız en yüksek masraf kalemlerinden Olacaktır. Opencart XML desteği, bu sorunu sizin adınıza anında çözer…

Opencart XML desteği sunan online pazaryeri platformları, genelde bu XML desteğinin nasıl çalıştığını analiz etmeniz ve de müdahalede bulunabilmeniz için belirli kolay Api ara yüzleri tasarlamışlardır. Gentegratör gibi üçüncü parti yazılımlarla da (belki de tedarikçi tarafından yazılımı yapılmış) bu takibi ister mobil cihazlar üzerinden ister masaüstü laptoptan gerçekleştirebiliyorsunuz. Esas olarak tedarik yönetimi, lojistik yönetimi ve stok ile depo yönetimi tek çatı altında toplanır. Bu sisteme de Opencart Global Gentegratör ismi verilir.

Opencart Kapıda Ödeme Sistemi Hakkında

Opencart içerisinde Kapıda ödeme, tüketicinin bir kargo şirketi aracılığıyla ürün kendisine ulaştığında ödeme yapması anlamına gelmektedir… Ayrıca ödemeler çoğu zaman nakit yapılmakla beraber kredi kartıyla ödeme alan kargo şirketleri de bulunmaktadır. Ürün kapıda teslim edilir ve ücret kapıda alınır…

Opencartta Kapıda ödeme uygulamasının avantajlarına değinecek olursak, tabii ki ilk sırayı tüketicinin alışverişten vazgeçme ihtimaline verebiliriz.

Haliyle kapıda ödeme sistemine izin veren birçok online mağaza bu seçeneğe bu sebep ile olanak tanımaktadır. Tüketiciye bu kadar geniş bir alan bırakmayan e-ticaret sitelerinin normal iade koşullarını geçerli kılmasının yanı sıra, ayıplı ürün için de uygulanan prosedür diğer ödeme sistemlerine nazaran çok daha kolaydır. Ürün iade hakları kapsamında ayıplı ürünü iade etme (cayma) hakkı bulunan tüm tüketiciler, kapıdaki kargo çalışanın ürünün fotoğrafını çekmesinin ardından tabii ki ücret ödemek zorunda kalmıyorlar. Bu da kapıda ödemeyi daha güvenli bir sistem haline getiriyor tüketici gözünde.

Online tüketici trendleri değerlendirildiğinde, özellikle Türkiye benzeri gelişmekte olan ülkelerde (e-ticaret sektörü dâhil) kredi kartı bilgilerini paylaşmak, tüketicilerin tercih davranışlarında yer almıyor. Bu sebepler de düşünüldüğünde kapıda ödeme yeni nesil alışveriş ile geleneksel ödeme şeklinin birleşimi şeklinde de özetlenebiliyor. Opencartta da bu sistem otomatik olarak verilmektedir.

Opencart Global Tercih Sebepleri

 • Kullanıcı dostu olması açısından rahatlık ve kod açısından ise sade ve akıcı bir anlatım içermesi en büyük tercih sebeplerinden birisidir.
 • Kişinin kendi hosting paketleri veya kendi sunucusu içinde bulundurabileceği bir yazılım olma özelliği taşımaktadır.
 • Opencart Türkiye E-ticaret altyapı hizmeti muadillerinden daha gelişmiştir.
 • Tema alternatifleri oldukça çoktur ve modül alternatifleri benzerlerine göre daha çeşitlidir.
 • Opencart ile tanımlanmış olan SSL sertifikanız yardımı ile bütün bankalardan sanal pos modüllü hizmetine erişim şansı sunar.
 • Ödeme yönetimi konusundaki modül entegrasyonu ile, ödeme şeklini daha gelişmiş bir sistem altyapısıyla kullanıma sunmakta, muhasebe entegrasyonu fonksiyonu da muhasebe hesaplarının uyumluluğunu sağlamaktadır ve E-ticaret güvenlik modülleriyle de müşterileri güvende tutmaktadır.
 • Arama motorları ile uyumlu olması (SEO) ve Global platformda varlık gösterebilmesi de artılarından birisidir.
 • Analiz etme ve raporlama sistemiyle web sitesi üzerindeki verileri grafik takip edebilme özelliği sunmaktadır.

Opencart’ın Avantajları

 • Kurulumu basittir. Kullanıcı dostu ara yüze sahiptir bu özellik yönetim kolaylığı sağlaması opencart’ın avantajları arasındadır. PHP tabanlı ve MySQL veri tabanı ile çalışan bir platformdur. İhtiyacınız yönünde geliştirebilirsiniz.
 • Sınırsız malzeme, üretici ve seçenek eklemesi yapabilirsiniz. Bir SSL sertifikası ile tüm bankaların sanal pos sistemlerine ulaşırsınız. Opencart Modülleri: Facebook’a giriş modülü, fırsat köşesi modülü, fiyat alınız modülü, çoklu satıcı modülü, Sanal Pos Modülü, Seo Modülü, Excel İle ürün aktarım modülü, Xml ürün çekme modülü, xml export modülü, alışveriş sepeti yönlendirme modülü olarak çok fazla modül seçeneği de mevcuttur, Modül seçenekleri de opencart’ın avantajları içerisindedir.

Opencart Modülleri konusunda Opencart Global 11 Yıllık dev bir firmadır. Opencart Modül Yazdırma, Opencart Modül Yazma ve Opencart Modül Paketleri ile Opencart Full Modül Paketi şeklinde sizlere Modül Paketlerimizi sunmaktayız. Her isteğinize özel Opencart Modül yazılımı ve Opencart Modül Oluşturma yapılır.

Opencart N11 Entegrasyon ve Opencart Trendyol Entegrasyon ile Opencart Gittigidiyor Entegrasyonu dahil olmak üzere Opencart Hepsiburada Entegrasyonu Opencart Global ‘de sizlerle. Ayrıca Opencart APİ Entegrasyonu konusunda uzman ekibi ile Tüm Opencart Entegrasyonu işlemleriniz 4 pazaryerinde aktif biçimde sizlerin olacaktır. Ayrıca Eklenecek olan Çiçeksepeti Entegrasyonu ve Amazon Entegrasyonu için ek ücret ödemek zorunda kalmayacaksınız.

 • Ürün Varyant Sistemi, Tekstil firmaları özel Renk Beden Entegrasyonu Vardır.
 • Ürün Listeleme ile Kategori seçimleri,
 • Teslimat Şablonları Seçimi ve Kategori listeleme,
 • Çoklu Resim Ekleme,
 • Satışa Açıp Kapatma,
 • Stok Güncelleme,
 • Fiyat Güncelleme,
 • Teslimat Şablonu Güncelleme,
 • İade Şablonu Güncelleme,
 • Tek tıkla Tüm Ürünleri Güncelleme
 • Türkiye’nin tek Varyantlı Düzgün Çalışan Opencart Pazaryeri Entegrasyonu ‘dur.

Vega Muhasebe Entegrasyonu, Bizim Hesap Muhasebe Entegrasyonu, Net Hesap Muhasebe Entegrasyonu ve Paraşüt Muhasebe Entegrasyonu mevcuttur.

*** Yıllık Yenileme ücreti 1500 TL + KDV ‘dir. ***

Opencart N11 Entegrasyon, Opencart Trendyol Entegrasyon, Opencart Hepsiburada Entegrasyon ve Opencart Gittigidiyor Entegrasyon sistemimiz içerisinde Varyant olarak bulunmaktadır.

N11 Api Entegrasyonu ve N11 Entegratör

N11 Api Entegrasyonu ile birlikte tüm ürünleriniz hatasız biçimde N11 ‘e yüklenir, güncellenir ve stok düşüşü yansır. Böylece Opencart altyapılı sitenizden N11 Entegrasyon işlerini En İyi Entegrasyon firması Opencart Global ile çözebilirsiniz. Özellikle Varyant olan ürünlerde Renk Beden varyant ında tekstil firmaları da bu şekilde varyantlı ürünlerini tek ürün üzerinden gönderebilirler.

Trendyol Api Entegrasyonu ve Trendyol Entegratör

Trendyol Api Entegrasyonu ile birlikte bütün ürünlerinizi hatasız şekilde Trendyol ‘a yükleyebilir ve güncellemeleri ile birlikte stok düşüşlerini Opencart üzerinden takip edebilirsiniz. En İyi Entegrasyon firmaları içinde Opencart Global ile çalışarak, en iyi şekilde çalışmalarınızı yürütebilir ve sıkıntısız sorunsuz bir Entegrasyon işlemi yaptırabilirsiniz. Özellikle Varyant olan ürünler için Renk Beden varyant ında tüm tekstil firmaları da bu biçimde varyantlı ürünlerini sadece tek ürün üzerinden gönderebilirler ve güncelleyebilirler.

Hepsiburada Api Entegrasyonu ve Hepsiburada Entegratör

Hepsiburada Api Entegrasyonu ile tüm seçtiğiniz ürünleri hatasız ve düzgün şekilde Hepsiburada ‘ya yükler ve hatasız şekilde Opencart üzerinden işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. En iyi Entegratör Opencart Global ile Hepsiburada ürünleriniz için Renk Beden varyantı gibi Varyantlı ürünlerinizi Hepsiburada ya rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Özellikle varyantlı ürünler satan tüm satıcıların mutlaka Opencart Varyant Sorunu nu Opencart Entegrasyonu ile çözmelerini tavsiye ederiz…

Gittigidiyor Api Entegrasyonu ve Gittigidiyor Entegratör

Gittigidiyor Api Entegrasyonu ile tüm ürünlerinizi satışa koyarak Gittigidiyor üzerinden stok sorunu olmadan güncelleme sorunu olmadan Opencart Gittigidiyor Entegrasyonu ile çözebilir ve En iyi Entegratör Opencart Global ile çalışmaya başlamış olursunuz. Bu noktada özellikle tekstil firmaları nın en büyük sorunu olan varyantlı ürünlerin gönderilmesi konusunda Opencart Varyant sorunu nu da çözerek, tüm ürünlerinizi hatasız şekilde Renk Beden varyantları ile birlikte sisteme yükleyebilirsiniz.

Opencart Vega Entegrasyonu

Opencart ile Vega Muhasebe programı nı bağlayabilir ve canlı stok güncellemesi yapabilirsiniz. N11 Gittigidiyor Hepsiburada ve Trendyol Muhasebe entegrasyonları Opencart Global ‘de.

Opencart Net Hesap Entegrasyonu

Opencart ile Nethesap Mhasebe programı nı bağlayabilir ve canlı stok güncellemeleri yapabilirsiniz. N11 Gittigidiyor Hepsiburada ve Trendyol Muhasebe entegrasyonları Opencart Global ‘de.

Opencart Bizim Hesap Entegrasyonu

Opencart ile Bizimhesap Muhasebe programı nı bağlayabilir ve canlı stok güncellemeleri yapabilirsiniz. N11 Gittigidiyor Hepsiburada ve Trendyol Muhasebe entegrasyonları Opencart Global ‘de.

Opencart Paraşüt Entegrasyonu

Opencart ile Paraşüt Muhasebe programı nı bağlayabilir ve canlı stok güncellemeleri yapabilirsiniz. N11 Gittigidiyor Hepsiburada ve Trendyol dahil tüm Pazaryerleri ‘nin Muhasebe entegrasyonları Opencart Global ‘de.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir