1. Anasayfa
  2. Teknoloji

PlayStation VR2, Tobii’nin göz izleme teknolojisini kullanacak

PlayStation VR2, Tobii’nin göz izleme teknolojisini kullanacak
0

İsveçli şirket Tobii, PlayStation VR2’nin eye tracking göz izleme teknolojisini kullanacağını duyurdu. Tobii ve Sony Interactive Entertainment arasındaki müzakereler bu yıl Şubat ayında belli oldu.

Ayrıca Tobii CEO’su Anand Srivatsa, anlaşmadan elde edilecek gelirin şirketin yıllık gelirinin %10’undan fazla olacağını söyledi. Sanal gerçeklik endüstrisinin hızlı gelişiminin 2022’nin ötesinde bir gelir tahminine izin vermediğini, bu nedenle Tobii’nin gelecek yıl için potansiyel gelirin ayrıntılarını sağlayamayacağını kaydetti.

Tobii teknolojisi, sanal gerçeklik kulaklıklarında ilk kez kullanılmıyor. Örneğin, Qualcomm’dan bir VR çözümü kullanır. HTC Vive Pro Eye, HP Reverb G2 Omnicept Edition ve Pico Neo 3 Pro Eye’da da kullanılıyor. PlayStation VR2 bu listeye katılacak, ancak şu anda ne zaman olduğu bilinmiyor.

Tobii Göz İzleyici.
Fotoğraf Kaynağı: Tobii

Ne Sony Interactive Entertainment ne de Tobii, PlayStation VR2 için bir çıkış tarihi açıklamadı. Birkaç kaynak, 2023’te yeni nesil bir VR başlığının piyasaya sürüleceğine işaret ediyor.

Yazı Kaynakları
GamingBolt

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir