1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Noctua NH-P1 Pasif CPU Soğutucusu

Noctua NH-P1 Pasif CPU Soğutucusu
0

Noctua NH-P1 CPU İddialı fansız soğutucu kısa süreliğine Newegg’de 100 dolara sergilendi. Noctua, uzun zamandır beklenen pasif radyatörü henüz halka açıklamadı, ancak mağaza şimdiden satışa başladı.

Noctua NH-P1, işlemciden ısıyı geniş aralıklı kanatlara sahip büyük bir soğutucuya aktaran altı ısı borusuna sahip fansız bir tasarıma sahiptir. Noctua, çoğu ATX ve microATX anakart için RAM yuvaları ve ilk PCIe yuvası ile %100 uyumluluk iddiasındadır. Noctua , ilave soğutma için, neredeyse gürültülü olan kendi 120 mm NF-A12x25 LS-PWM soğutma fanı ile pasif bir CPU soğutucusunun eşleştirilmesini önerir.

Noctua NH-P1

Alıcılara hız aşırtma için veya çok fazla ısı üreten işlemcilerle soğutucu kullanmamalarını tavsiye ediyor. Pasif bir soğutucu olarak, NH-P1’in performansı, ortamın sıcaklığı ve bilgisayar kasasının içindeki diğer ekipmanlar dahil olmak üzere çeşitli faktörlerden etkilenir. Üretici bir TDP (Termal Tasarım Gücü) değeri sağlamaz, bunun yerine tüketicileri işlemci uyumluluk listesine bakmaya davet eder.

Aslında, Noctua NH-P1 yalnızca muhafaza içinde veya açık bir bankta iyi doğal konveksiyon olduğu durumlarda normal olarak soğuyacaktır. Noctua, resmi lansmandan sonra NH-P1 için önerilen muhafazaların bir listesini yayınlayacak. Üretici, soğutucu için altı yıllık sınırlı bir garanti sağlayacaktır.

Diğer birçok Noctua CPU soğutucusu gibi, NH-P1, hızlı ve kolay kurulum sağlayan şirketin patentli SecuFirm2 + tutma sistemini kullanır. Soğutucu Intel LGA115x, LGA1200, AMD AM4, AM3 (+), AM2 (+), FM2 (+) ve FM1 soketleriyle uyumludur. Intel 9900K, 9700K veya AMD Ryzen 2700X, 3950X 3700X, 3400G vb. gibi düşük ila orta ısı yayılımlı CPU’lar için önerilir. Paket, ödüllü NT-H2 termal macun içeren bir tüp içerir.

Noctua NH-P1, Newegg’de 100 dolara satın alınıyor.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir