1. Anasayfa
  2. İnternet

Neden Sıfırdan Kodlama Yerine WordPress Kullanmalıyım?

Neden Sıfırdan Kodlama Yerine WordPress Kullanmalıyım?
0

WordPress, içerik yönetim sistemlerinde tamamen devrim yaratan bir platformdur. Web geliştirme konusunda ellerine koyduğu yetenek karşı konulmaz derecede ilgi çekicidir. WordPress ile bir şekilde karşılaşan herkesin aklında tek bir soru vardır; Neden sıfırdan kodlamak yerine WordPress kullanmalıyım? Bu meşru bir ikilemdir. Geleneksel olarak kodlanmış bir web sitesi yerine WordPress kullanmanız için çeşitli nedenler vardır.

Para tasarrufu sağlar

Her işletme, aynı zamanda satış elde edebilmek için küçük bir bütçe ayırmaya eğilimlidir. WordPress’i kullanmak, aksi takdirde bir web geliştiricisine ödeme yapmak için kullanacağınız paradan tasarruf etmenizi sağlar. Özelleştirilmiş içerik yönetimi platformu, düzenleme yapma, yeni sayfalar ekleme veya yeni blog gönderileri ekleme dahil tüm gücü size verir. WordPress, metinlerinizi, resimlerinizi ve videolarınızı kolaylıkla kendi başınıza yönetmenizi sağlar.

Kullanım Kolaylığı

WordPress tamamen kolaylık ile ilgilidir. Birincisi, WordPress, sizin belirlediğiniz herhangi bir zamanda sitede ortaya çıkacak gönderileri planlamanıza olanak tanıyan araçlara sahiptir. Örneğin, uygun gördüğünüz herhangi bir süre için günün aynı saatinde sitede yayınlanacak epizodik içeriği planlayabilirsiniz.

WordPress’i kullanışlı kılan bir diğer faktör de, internet erişiminiz ve bir tarayıcınız olması koşuluyla, herhangi bir yerden herhangi bir bilgisayardan değişiklik yapmanıza izin vererek size daha fazla erişilebilirlik sağlamasıdır.

Hızlı iletişim

Hedef kitlenize mümkün olan en kısa sürede ulaşmasını sağlamak için bilgileri hızlı bir şekilde takip edebilirsiniz. Tasarımcınızın içerik göndermek, eklemeler veya düzenlemeler yapmak için tatlı zamanlarını ayırmasını beklemeniz gerekmez. Bu, gelişmiş ve hızlı iletişim yoluyla müşterilerinizle ilişkilerinizi düzene sokmada işe yarar.

Mobil Kullanımına Hazır

İnternet üzerinden bilginin çeşitli araçlar kullanılarak tüketildiği bir dünyada, işletmenizin hem el cihazları hem de masaüstü ve dizüstü cihazlarla uyumlu bir web sitesine sahip olmasını sağlamak önemlidir. WordPress, mobil gadget kullanıcıları için ayrı bir site tasarlamanıza gerek kalmamasını sağlayarak size kolaylık sağlar. WordPress, gerektiğinde mobil veya masaüstü sürümlerine yapılandırılacak şekilde yapılandırılmıştır.

Sosyal Medya Dostu

Sosyal medya, SEO ve internet pazarlamasının önemli bir parçası haline geldi. İşletmeniz henüz sosyal medya ağını benimsemediyse, çevrimiçi bir varlığa sahip olduğunuzu iddia edemezsiniz. WordPress, belirli bir ağ ortamının tonundan ödün vermeden, bloglarınızı veya diğer içeriğinizi aynı anda birden çok ağa doğrudan gönderebileceğiniz şekilde sosyal medya ağlarıyla kolayca entegredir. Ek olarak, sistem bunu sizin için yaptığı için WordPress’te yeni bir yayınınız olduğunu sosyal medya platformlarında yayınlamanız gerekmez.

Eklentiler

Sitenizi işletmeniz veya kuruluşunuz bağlamında verimli ve işlevsel olacak şekilde özelleştirmenize yardımcı olacak binlerce eklenti tarafından desteklendiğinden WordPress kullanarak yapabileceklerinizin sınırı yoktur.

İşlevsellik ve kullanım kolaylığı, WordPress’i sıfırdan kodlamanız gereken geleneksel bir siteye sahip olmaktan daha yüksek bir temele yerleştirir. WordPress’i kendiniz deneyin ve şablon web sitelerinin gücünden ve avantajlarından yararlanın.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir