1. Anasayfa
  2. Sektörel

Muayene Eldivenleri

Muayene Eldivenleri
0

Genellikle tıbbi eldivenler cerrahi olmayan tıbbi prosedürler için tasarlanmıştır. Endüstriyel sınıf eldivenlerden bir faktör nedeniyle farklıdırlar: muayene eldivenleri titiz fabrika düzeyinde testlerden geçirilirler.

Lateks

Tıbbi eldivenler uzun zamandır el becerisi ve dokunma duyarlılığından ödün vermeden ince bir koruyucu bariyere dönüştürülebilen doğal bir malzeme olan lateks kauçuktan yapılmıştır. Lateks muayene eldivenleri, 1940’larda geliştirilmelerinden bu yana sağlık hizmetlerinde standart olmuştur. Lateks en rahat eldiven malzemesi olduğu için tercih edilmektedir.

Bununla birlikte, artan sayıda lateks alerjisi nedeniyle, birçok sağlık uzmanı lateks içermeyen muayene eldivenlerine yöneliyor. Her gün çok çeşitli insanlarla çalışıyorsanız, iş yerinizde lateks alternatifi kullanmak daha güvenlidir.

Beybi İş Eldiven KN2 Flex

Vinil

Muayene eldiveni malzemesinde diğer seçenek vinildir. Lateks veya nitrilden daha düşük bir maliyetle vinil, sık eldiven değiştirenler için lateks içermeyen iyi bir tıbbi eldiven seçeneğidir. Ancak lateks veya nitril eldivenlere göre daha gevşek bir uyum sağlar. Bu nedenle kısa süreli görevler için en iyisidir. Nitril gibi vinil de kimyasallara karşı iyi koruma sağlar. Bu nedenle, eldivenlerinizi sık sık değiştirirken kan yoluyla bulaşan patojenlerle karşılaşırsanız ve kimyasallarla çalışıyorsanız, iş yeriniz için vinil en iyi seçimdir.

Beybi Ekonomik Ev İşleri Eldiveni

Nitril

En iyi lateks alternatiflerinden biri nitrildir. Bu malzeme, malzeme vücut sıcaklığına ulaştığında kullanıcının eline uyum sağlama avantajına sahiptir. Bu nedenle, iyi bir uyum ve his istiyorsanız lateks eldivenler tek seçenek değildir. Nitril ayrıca kimyasal olarak daha dirençli olma avantajına da sahiptir. Aslında, en yaygın kimyasallarla kullanılması tavsiye edilir. Dolayısıyla biyolojik ve kimyasal tehlikelerle karşılaştığınız bir ortamda çalışıyorsanız nitril en iyi seçimdir.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir