1. Anasayfa
  2. Rehber

MoUsoCoreWorker.exe Nedir ve Neden Çalışıyor?

MoUsoCoreWorker.exe Nedir ve Neden Çalışıyor?
0

Görev Yöneticisini açtığınızda , arka planda MoUsoCoreWorker.exe ‘nin çalıştığını görebilirsiniz . Bu windows dosyasımı yoksa yoksa virüslü bir dosyamı? Ne olduğunu hakkında bilginiz yok ise aradığınız cevabı bulacaksınız.

MoUsoCoreWorker.exe nedir?

MoUsoCoreWorker.exe, Windows güncellemeleriyle ilgili wuauclt.exe yerine kullanılan bir dosyadır. Yerel Disk C: \ Windows \ System32 konumunda bulunur. Kısacası, bir Windows sistem dosyasıdır.

Sonuç olarak, MoUsoCoreWorker.exe, Windows güncellemelerini indirebilmek için giden bağlantıları isteyecektir.

Olası Sorunlar

Arka planda güncellemeleri kontrol etmekten sorumludur . Güncellenmemiş bir Windows 10 sürüm 2004 çalıştırıyorsanız, MoUsoCoreWorker.exe bilgisayarınızın uyku moduna girmesini engelleyebilir. Endişelenmeyin, bu Haziran 2020’de bir sorundu. O zamandan beri güncelleme yaptıysanız, bu sorun düzeltildi. Uyku / hazırda bekletme modunu engellemediğini doğrulamak için, yükseltilmiş bir cmd.exe’yi çalıştırabilir ve onu neyin engellediğini gösteren görüntülemesi kolay bir HMTL raporu oluşturmak için powercfg / systemsleepdiagostics komutunu çalıştırabilirsiniz .

Bu dosya yeniyken, virüsten koruma yazılımının bu dosyayı yanlışlıkla kötü amaçlı yazılım olarak algıladığına dair birkaç rapor alınmıştır. Bugün hala devam ediyorsa, virüsten koruma istemcinizi güncelleyin.

MoUsoCoreWorker.exe okunaklı bir dosyadır

Daha önce tartıştığımız gibi, MoUsoCoreWorker.exe geçerli bir Microsoft sistem dosyasıdır.

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, bu dosyanın C: \ Windows \ System32 klasöründen çalıştığını ve Windows Update hizmetinin çalıştığını doğrulayabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir