1. Anasayfa
  2. Rehber

Mouse İmleci Titriyor Sorunu ve Çözümü

Mouse İmleci Titriyor Sorunu ve Çözümü
0

Windows işletim sistemi günümüzde en çok kullanılan ve beğeni kazanan yazılımlardan birisidir. Günümüzde her 10 bilgisayardan 9’unda windows kullanılmaktadır. Bildiğiniz üzere bilgisayarlarda zaman zaman bazı hata ve problemler ile karşılaşmak an meselesidir.

Windows tarafında açıkçası hata ve problem sıklığı bir hayli yüksek olabiliyor. Bunun başlı sebeplerinde de çok fazla işletim sistemlerinin olması ve hepsini de zamanla güncelleme yaparak düzeltmeleridir. Bugün birçok kişinin son zamanlarda yaşamış olduğu bir problemi açığa çıkarmak istedim. Özellikle forumda gördüğüm kadarıyla mouse imleci titriyor gibi başlıklar yer alıyordu.

Yaşanılan bu probleme dayalı olarak bende çözüm yolu bulmak istedim. Sizler için Mouse İmleci Titriyor Sorunu ve Çözümü başlığı adı altında bir paylaşım yapmak istedim. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olacaktır.

Mouse İmleci Titreme Sorunu

Bilgisayarlarımızı kullanmak için mouse mutlaka olması gerekmektedir. Tabi ki mouse kullanırken mouse imlecimizin de doğru ve düzgün çalışması gerekmektedir.

Windows kullanıcılarında mouse titreme sorunu gibi problemlerin yaşandığını gördüm. Bu problem mouse hareket ettirirken bilgisayar üzerinde ki imlecin yavaş hareket ederek kasması, titremesidir. Bu da kullanıcıyı gerçekten aşırı derecede rahatsız eden bir durumdur. Bu sebepten dolayı çözüm yollarına beraber göz atalım istedim.

Mouse İmleci Titreme Sorunu Çözümü

İmleç titreme sorunları için bulduğum çözüm yollarına kısaca göz atalım.

Mouse Sürücünüzü Güncelleyin

Bilgisayarlarımızda her donanımın bir sürücüsü bulunmaktadır. Örnek olarak mouse cihazımızın bilgisayar içerisinde bir sürücüsü, klavyemizin de bir sürücüsü bulunmaktadır. Bu sürücüler cihazların ve ekipmanların en doğru bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

Mouse sürücünüzü güncellemek için driver booster programını kullanmanızı tavsiye ederim. Program ile birlikte bilgisayarınızda yer alan tüm sürücüleri güncelleme işlemini uygulayabilirsiniz. Sürücü güncellemesinden sonra driver tarihi en yeni zamanda çıkarılan driver ile değiştirilecektir. Bu sayede artık titremeyen bir mouse imlecine sahip olacaksınızdır.

Kaliteli Bir Mousepad Satın Alın

Kaliteli Gaming Mousepad Satın Al

Mouse titreme sorunu yaşarken hiç mouse cihazınızın altına baktınız mı? Bir bakmanızı tavsiye ederim. Bildiğiniz üzere mouselar hassas olan cihazlardır. Altında toz, yapışmış herhangi bir şey vs olduğunda sizleri kullanma aşamasında sıkıntıya sokacaktır. Ayrıca iyi bir mousepad alarak kullanmanızı da bu tür durumlarda tavsiye etmekteyiz.

Antivirüs Programını Devre Dışı Bırakın

Günümüzde birçoğumuz antivirüs programları kullanmaktadır. Bilgisayarımızın güvenliği ve virüs bulaşmaması için en sağlıklı yollardan birisi diyebilirim. Fakat bu tür programlar bazen bilgisayarımızın işlevlerinin doğru bir şekilde çalışmasını engelleyebilmektedir.

Antivirüs yazılımları bilgisayar güvenliği için büyük önlemler almaya çalışmaktadır. Bunun yanında da birçok işlevi kısıtlıyor. İşlevler kısıtlandıktan sonra da bazı sürücü ve yazılımlar maallesef düzgün çalışmamaktadır. Sizlere burada düşen görev ise programı devre dışı bırakmaktır. Bu yöntem genel olarak birçok kaynak üzerinde paylaşılmış. Bende listeye eklemek istedim.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Mouse İmleci Titriyor Sorunu ve Çözümü ve mouse imleci kendi kendine hareket ediyor sorunlarını ele almaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir yazı türü olmuştur.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir