1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Motorola, uzun mesafeli kablosuz şarj için GuRu ile ortak oldu

Motorola, uzun mesafeli kablosuz şarj için GuRu ile ortak oldu

Motorola, akıllı telefonlarına kablosuz şarj gücü sağlamak için GuRu Wireless, Inc. ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

GuRu RF Lensing, havadan tescilli milimetre dalga (mmWave) entegre devreler, modüller ve tescilli Akıllı RF Lensleme teknolojisini kullanan hassas güç vericileri tarafından uzun menzilde hedeflenen minyatür modüller içeren tescilli bir teknoloji kullanır.

Teknoloji, düzenleme onayını kolaylaştırması gereken 5G’ye benzer GuRu’nun kablosuz çözümü, bir enerji kaynağına erişimin gerekli olduğu birçok ortamda şarj merkezi veya güç kaynağı olarak kullanılabilir. Herhangi bir cihazın ihtiyaçlarıyla senkronize olmak için çeşitli güç seviyelerini bulacak ve ayarlayabilecek kadar karmaşıktır. Kullanım sırasında bile cihazları sürekli olarak şarj eder ve bir güvenlik önlemi olarak, ışını insanlar veya diğer hareketli nesneler tarafından engellenirse gücü gerektiği şekilde yeniden yönlendirir.

“Motorola’da tüketicilerimizin hayatlarını iyileştirebilecek yenilikleri pazara getirmek için sürekli çalışıyoruz. Bu çözümle, kullanıcıların devrim niteliğindeki havadan, kablosuz güç teknolojisiyle yararlanabilecekleri özgürlük ve esnekliğe bir göz atacağız ”dedi Motorola Ürün Başkan Yardımcısı Dan Dery. “GuRu ile, kablosuz olarak çalışan yeni nesil cihazlar hayal ediyoruz.”

Wi-Charge’ın aşağıdaki demo videosuna benzer şekilde çalışacak.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir