1. Anasayfa
 2. Rehber

Mors Kodu – En İyi Çevrimiçi Kodlama Sistemi

Mors Kodu – En İyi Çevrimiçi Kodlama Sistemi
0

Eski tarz çevirmenlerin ve kod stillerinin günümüzde neden standart olduğunu hiç merak ettiniz mi? Yirmi yüzyıl, hayatınızın ayrıntılarını yayınladığınız ve paylaştığınız sosyal medya platformları aracılığıyla insanları daha da yakınlaştırdı; bu nedenle bazı bilgilerin saklanması gerekir sırlar dünyanın geri kalanından.

Benzer şekilde, iş dünyası da büyük sıçramalar yapmaya cesaret etti, bu da çevrimiçi bilgi paylaşımına yol açtı ve bazı sırların açıklanmaması acil bir ihtiyaç haline geldi. Burada,mors kodu tercümanı sizin için devreye giriyor.

Mors alfabesi şüphesiz hedef kitlenizle bağlantı kurmanıza olanak tanır, aynı zamanda sır saklamanıza da olanak tanır. Bu araç günümüzde çok sık kullanılmamaktadır, ancak birçok kişi onu yazılıma dahil etmiş ve eğlence için kullanıyor ve bunca zaman boyunca geçirdiği ilerlemeler.

O halde uzmanların mors kodunu herkesin kolayca kullanabileceği yazılımlara nasıl dahil ettiğini görelim.

Mors Kodunun Yolculuğu:

Mors kodu, 1830’larda Amerikalı mucit Samuel F.B morse tarafından icat edildi. Uzmanlar bu sistemi ilk başta elektrikli telgraf görüşmesi için kullandılar. Daha sonra birçok aşamaya dönüştü ve en yaygın varyantı artık küresel olarak kullanılan Uluslararası Mors alfabesi olarak biliniyor.

Mors Kodu Ayrıntıları:

Mors kodları iki standartlaştırılmış nokta ve çizgi dizisi üzerinde çalışır. Bu noktaların ve çizgilerin sinyalleri çalışma açısından önemli ölçüde farklılık gösterir.

Uluslararası mors kodu, 26 İngiliz alfabesinin, bir vurgulu Latin harfinin, Arap rakamlarının ve bir dizi prosedür işaretinin ve noktalama işaretinin kodlanmasına yardımcı olur.

Mors Kodu Karakterleri:

Mors alfabesi dört karakter tabanlı kodlama sisteminden oluşur.

 • Noktalar (.) harfleri temsil eder
 • Kısa çizgiler (-) aynı zamanda harf anlamına da gelir
 • Eğik çizgi (/) kelimeler arasındaki ayrımı temsil eder
 • Doğramak ( #) çevrilemeyen karakterleri temsil eder

Bunun dışında çevrimiçi araçta başka hiçbir karakter tanıtılmamaktadır. Mesajları kodlamak veya kodunu çözmek için bu dört karakteri kullanmanız gerekir.

Mors Kodu Tercümanı:

Mors alfabesi tercümanı, herhangi bir mesajı kolayca kodlayabileceğiniz veya kodunu çözebileceğiniz çevrimiçi bir yazılımdır. Mors alfabesi alfabe ve rakamlara dayalı olduğundan her bir bileşeni kendi kodlama sistemine çevirmek zorlaşır.

Nasıl Çalışır?

Mesajları kodlamak veya kodunu çözmek için verilen adımları izleyin.

 1. Buradan ilgili web sitesine gidin: https://translatemorsecode.net/tr.
 2. Ekranınızda iki görünür kutu göreceksiniz. İlki dizenin dönüştürülmesi içindir. Diğeri ise mors alfabesini basit bir diziye dönüştürmektir.
 3. İstediğiniz kutuyu seçin ve karakterleri girin.
 4. Ekrandaki oynat simgesine bastığınızda sonuçlara sahip olacaksınız.

Ayrıca iki kutunun altındaki duraklatma, oynatma, tekrarlama, sesi açma ve diğer seçenekleri seçme seçeneğiniz de vardır.

İngilizce için Mors Alfabe Kodu:

Harf Morse Kodu Harf Morse Kodu İçinde Morse Kodu
A .- K -.- İÇİNDE ..-
B -.. L .-.. İÇİNDE …-
C -.-. M İÇİNDE .–
D -.. N -. X -..-
VE . Ö VE -.–
F ..-. P .–. İLE –..
G –. Q —.-
H …. R .-.

Sayılar için Mors Kodu:

Rakam Morse Kodu
0 – – – –
1 . – – – –
2 .. – – –
3 . . . – –
4 . . . . –
5 . . . . .
6 -. . . .
7 – – . . .
8 – – – . .
9 – – – – .

Mors Kodu Tercümanı: Özellikler

Bunlar mors alfabesi çevirmenlerinin en iyi ve gelişmiş özelliklerinden bazılarıdır.

1. Hızlı:

Çevrimiçi araç mors kodu hızlıdır ve doğru sonuçlar verir. Tüm IP adreslerinde çalışır ve hiçbir kullanıcı için kayıt mevcut değildir. Çevrimiçi olmanın avantajı, onu her zaman küresel olarak kullanılabilir hale getirir.

2. Kullanımı kolay:

İzlenecek karmaşık özellikler veya prosedürler yoktur. Yazılım, çeviriyi herkes için kolaylaştıran kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Üstelik bu aracı anlamak ve çalıştırmak için bir profesyonelin yardımına da ihtiyacınız yok.

3. Herkes için ücretsiz:

Konuştuğumuz gibi, yazılım çevrimiçidir ve herkes için ücretsizdir. Hiçbir kullanıcı herhangi bir mesajı kodlamak veya kodunu çözmek için tek kuruş ödememelidir. Ayrıca, her türlü dönüşüm için gün boyunca birden çok kez kullanabilirsiniz.

4. Çoklu seçeneklerin kullanımı:

Bu harika çevrimiçi dönüştürme aracında birden fazla seçenek mevcuttur. Elinizde bir duraklatma, oynatma ve tekrarlama ile kodlamak veya kodunu çözmek üzere olduğunuz mesajı dinleyebilirsiniz. Mors alfabesi tercümanı hakkındaki anlayışınızı önemli ölçüde artıracaktır.

5. Acil durum mesajları:

Genel olarak ilk kullanım SOS ile başladı. Birçok savaşın kazanılmasına yardımcı oldu; dolayısıyla çevrimiçi oyun girişimlerinde mors kodunu kullanabilirsiniz.

6. Ses dosyası:

Mors kodu oluşturucu, oluşturduğunuz mesajın ses dosyasına da erişmenizi sağlayacaktır. Sesi tek tıklamayla kaydedebilirsiniz ve bu seçeneğin herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.

Verilen özelliklere sahip tüm dosyaların güvenli, emniyetli ve kullanımının ücretsiz olduğunu unutmayın.

Mors Kodu Tercümanını Kimler Kullanabilir?

Herhangi bir sektördeki herkes mors kodu tercümanını kullanıyor ancak bu alanlarda gözle görülür bir fark var.

 1. Mesaj göndermek için sosyal medyada yoğun olarak yer alan kişiler büyük olasılıkla mors alfabesi tercümanını kullanıyor. Pek çok insanın yaratıcı zekası var, o halde neden onları iyi bir şekilde kullanmayasınız?
 2. Hukuk profesyonellerinin saklamak istedikleri sırları vardır. Gizli bilgiler internette bir kez hacklenmeye eğilimlidir, bu nedenle mors kodu oluşturucu kullanmak verileri kaydetmek için adil bir şanstır. Bu benzersiz temsile gönderen ve alıcı erişebilecektir.

Özetle:

mors kodu tercümanı günümüzde çok ihtiyaç duyulan bir web portalıdır. Artık önemli verilerinizin bütünlüğü konusunda endişelenmenize gerek yok. Güvenli, emniyetli ortama giriş yapın ve kodlu mesajları anında dünya çapında gönderip alın.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir