1. Anasayfa
  2. Oyun

Minecraft Caves & Cliffs güncellemesi gelecek hafta geliyor

Minecraft Caves & Cliffs güncellemesi gelecek hafta geliyor
0

8 Haziran Salı günü gelen Minecraft’ın bölünmüş Caves & Cliffs güncellemesinin ilk bölümü , oyunun hem Bedrock hem de Java sürümleri için geçerli olacak.

Daha önce, güncellemenin her iki bölümünde de kalite, teknik karmaşıklık ve ekip sağlığını sağlamak için Caves & Cliffs’in iki bölüme ayrıldığı duyurulmuştu .

Caves & Cliffs güncellemesinin ilk kısmı, güncellemenin ikinci yarısında yılın ilerleyen saatlerinde gelen teknik iyileştirmelerle yeni bloklara ve çetelere odaklanacak.

Güncelleme, bol miktarda yeni biyom bloğunun yanı sıra derin arduvaz gibi yeni yapı taşları getirecek. Bu güncellemeye Minecraft’ın faunasını daha da çeşitlendirmek için yeni keçi, parlak kalamar ve aksolotl çeteleri de dahildir.

Caves & Cliffs güncellemesinin ikinci yarısı şu anda bir “tatil” lansmanı için planlanıyor, ancak henüz resmi bir çıkış tarihi hakkında bir bilgi yok. Geldiğinde, nihayet yapı sınırını 256 bloğun ötesine çıkaracak ve ayrıca bir dizi teknik değişiklik yapacak.

Güncelleme PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch, iOS, Android, Mac ve Linux’ta mevcut olacak, yani Minecraft’ı her ne üzerinde oynarsanız oynayın, bu en son güncellemenin keyfini çıkarabileceksiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir