İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Windows 10
  3. Microsoft, Windows 10’da Reklamlarını Tanıttı

Microsoft, Windows 10’da Reklamlarını Tanıttı

Microsoft, Windows 10'da Reklamlarını Tanıttı

Bu kez microsoft yazılım devi, yine şeridin hemen altında görünen bir şerit kullanarak WordPad’de Office Online reklam uygulamalarını tanıtmaya başladı.

Windows 10 yüklü cihazlara giderken başka bir banner reklam

Deney, yazılım devinin altı farklı mesajı değerlendirdiğini söyleyen Rafael Rivera tarafından keşfedildi, WordPad’e girebilecekler:

  • Word’ü ücretsiz çevrimiçi kullanın.
  • Ücretsiz çevrimiçi Word, Excel ve PowerPoint kullanın.
  • Office’i çevrimiçi ücretsiz deneyin.
  • Word, Excel ve PowerPoint’i ücretsiz çevrimiçi deneyin.

Diğer duyurular

Bu şerit reklamlar ayrıca tarayıcıya yüklediği ve kullanıcıları sırasıyla resmi Word çevrimiçi veya Office Online web sitesine yönlendiriyor.

Kapat düğmesi de açıktır, ancak şu anda banner’ın gelecekte tekrar görünmemesi veya reklamın her uygulama indirilişinde başlamaması için olup olmadığı henüz net değildir.

Bu özellikle Windows 10 kullanıcıları için uygun uygun olmadığını söylemek gerekir, özellikle Microsoft daha sonra Windows 10’un reklamcılık yönünü keşfetmede daha agresif görünmektedir.

Şimdi Windows 10 posta uygulamasında barındırılan Outlook başlığına ek olarak (ister mobil cihazınızda Outlook olsun, ister olmasın) Microsoft da, kullanıcıların Android ve iOS için Microsoft News uygulamasını indirmesinin istendiği Microsoft News gibi diğer Windows 10 uygulamalarında benzer reklamlar görüntülendiğini vurguladı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknobird, en popüler ve en iyi ücretsiz lisanslı yazılımı, ücretsiz deneme sürümünü ve ücretsiz indirmeyi sunma, paylaşma ve güncelleme konusunda uzmanlaşmış en popüler yazılım eşantiyon web sitelerinden biridir.

Yorum Yap