1. Anasayfa
  2. Teknoloji

MediaTek yeni 6nm Dimensity 900 5G yonga setini tanıttı

MediaTek yeni 6nm Dimensity 900 5G yonga setini tanıttı

MediaTek, inanılmaz performans için Wi-Fi 6 bağlantısını, ultra hızlı 120Hz FHD + ekranları ve 108MP ana kamerayı destekleyen, 6nm yüksek performanslı bir üretim düğümü üzerine inşa edilmiş yeni Dimensity 900 5G yonga setini tanıttı.

Dimensity 900, 5G akıllı telefonlar için bir dizi yüksek kaliteli 4K HDR ekran geliştirmeleri sunar ve üreticilere yüksek kaliteli cihazlar tasarlarken daha fazla esneklik sağlar. 5G yonga seti ve Wi-Fi 6 tarafından desteklenen kullanıcılar, ultra hızlı ve güvenilir bir işlemciyle akıllı telefonlarından ve tabletlerinden en iyi şekilde yararlanabiliyor.

Dimensity 900 yonga seti, frekansı 6 GHz’den az olan ve 120 MHz’e kadar bant genişliği desteğine sahip 5G Yeni Radyo (NR) modem ile donatılmıştır. Yonga seti, 2,4 GHz’e kadar saat hızına sahip iki Arm Cortex-A78 çekirdekten ve 2,00 GHz’e kadar frekanslarda çalışan altı Arm Cortex-A55 çekirdekten oluşan 8 çekirdekli bir CPU ile birlikte gelir. Dimensity 900, amiral gemisi LPDDR5 belleği ve UFS 3.1 depolamayı destekler ve 5G mobil cihazlar için mükemmel performans ve kullanılabilirlik geliştirmeleri sunar.

Yonga seti, pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak için optimum güç verimliliği sağlayan bir Arm Mali-G68 MC4 grafik işleme birimi (GPU) ve bağımsız bir yapay zeka işlemcisi (APU) içerir. 3. nesil MediaTek AI işleme birimi, enerji açısından son derece verimlidir, çok çeşitli AI uygulamalarını ve 4K yüksek çözünürlüklü (HDR) çözünürlüğü destekler.

MediaTek

MediaTek Dimensity 900 5G yonga seti aşağıdaki teknolojileri içerir :

  • MediaTek’in Imagiq 5.0: Yonga seti, amiral gemisi bir HDR özellikli Görüntü Sinyali İşlemcisi (ISP) ve benzersiz bir donanım hızlandırmalı 4K HDR video kayıt motoru içerir. Dört adede kadar eşzamanlı kamerayı ve 108 megapiksel sensöre kadar destekler.
  • MediaTek MiraVision: İçerik rengini ve kontrastını geliştirmek için gerçek zamanlı HDR10 + video oynatma geliştirmeli standart dinamik aralıktan (SDR) HDR’ye kadar gelişmiş video özelliklerine sahip yonga seti.
  • Premium AI Kamera Geliştirmeleri: Dimensity 900 ile çalışan akıllı telefonlar, 32MP @ 30fps’de 108MP’ye kadar kameralar ve 20 + 20MP gibi çoklu kamera seçenekleriyle her ayrıntıyı yakalar. Yonga seti, üstün ve ultra hassas AI kamera sonuçları sağlamak için verimli INT8, INT16 ve hassas FP16 işlevleriyle bir AI işleme birimini entegre eder.
  • Gelişmiş Bağlantı: Dimensity 900, 5G Çift SIM Bekleme, 5G SA / NSA Ağı ve Çift SIM VoNR Ses Hizmetlerini destekler. Bu yonga seti, 2×2 MIMO Wi-Fi 6 bağlantısı, Bluetooth 5.2 ve GNSS’yi entegre ediyor.
  • Sorunsuz Oyun: Dimensity 900, MediaTek HyperEngine oyun motorunu destekler. Gelişmiş kesintisiz arama teknolojisi, aynı anda çift SIM oyunlarını ve aramaları, ayrıca 5G yüksek hızlı veri yolu ve süper etkin nokta modlarını destekler.

MediaTek Dimensity 5G Serisi, akıllı telefonlara benzersiz bir bağlantı, multimedya, yapay zeka ve görüntüleme yeniliği kombinasyonu sunar – birinci sınıf ve amiral gemisi Dimensity 1000, 1100 ve 1200 ailelerinin yanı sıra çeşitli Dimensity 700, 800 ve 900 aileleri tarafından desteklenmektedir. 2G’den 5G’ye ağların yanı sıra otonom (SA) ve (NSA) 5G mimarileri, 5G çift taşıyıcı toplama (2CC), frekans bölmeli çift yönlü (FDD), zaman bölmeli çift yönlü (TDD)) dahil olmak üzere en yeni bağlantı özelliklerinin oluşturulması, Dinamik Spektrum Paylaşımı (DSS), Gerçek Çift SIM 5G (5G SA + 5G SA) ve Yeni Radyo Üzerinden Ses (VoNR).

En yeni MediaTek Dimensity 900 yonga seti, 2021’in ikinci çeyreğinde piyasaya çıkan cihazlara güç sağlayacak.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir