1. Anasayfa
  2. Sektörel

Mafsal Rulman Nedir?

Mafsal Rulman Nedir?
0

Diğer ismi ile dana gözü olarak bilinen mafsal rulmanlar dönerek çalıştığından hareketlerin açılı şekilde iletimini sağlar. Dönmeyi daha kolay hale getiren bu rulman, aralarında boşluk olmaması sayesinde verimliliği her zaman üst seviyede tutar. Hassasiyeti fazladır ve karbon çelik çinko kaplamadır. Bu sayede daha dayanıklı ve uzun ömürlü hale gelen mafsal rulmanlar iş verimliliğini artırır.

Küresel bir yapıya sahip olan mafsallar, dairesel dönme hareketlerinin daha kolay olmasına katkıda bulunur. Hidrolik piston, çimento elek, vinç, tekstil makineleri gibi aletler en sık kullanıldıkları alanlardan yalnızca birkaçıdır. Rulman çeşitleri arasında yer alan bu parçaları doğru şekilde seçtiğinizde büyük yük kapasitesini taşımanız daha kolay hale gelecektir. Yüksek mukavemete sahip bir yapıda olması nedeniyle kullanımı oldukça yaygındır. Her projenin ihtiyacına uygun olarak farklı şekillerde uyarlanabilen dana gözü ya da küresel rulmanlar yaşanan teknolojik gelişmelerle daha da güçlenmektedir. Ağırlığın merkezine yerleştirilir ve her uygulamada güvenle kullanılabilir. Önemli olan nokta doğru parçanın tercih edilmesidir.

Mafsal Rulman Çeşitleri Nelerdir?

Üst düzey kaliteye sahip olacak şekilde sunulan mafsal rulmanlar kremayer dişlileri, kontrol kolları ve daha pek çok aplikasyonda yer bulur. Genellikle otomotiv sektöründe yaygın olarak kullanıldığı düşünülse de neredeyse her sektörde mafsallara denk gelmeniz mümkündür. Kendi içerisinde erkek ve dişi tip olarak ikiye ayrılan bu parçalar farklı alanlara yöneliktir. Rulman çeşitleri arasında bulunan mafsallar savunma ve havacılık sanayi, beyaz eşya sektörü, otomotiv ve otomotiv yan sanayi, raylı ulaşım araçları, çimento sanayi, demir çelik sektörü, madencilik ve işletme sektörü, makine imalat endüstrisi gibi alanlara özel olarak üretilir. Her zaman alternatif tedarik seçenekleriyle sunulan mafsal rulmanlar sektörün altın standardı olarak kabul edilen THK, UNIBAL, RBC, RODOBAL, SCHAUBLIN, FLURO gibi markalara aittir.

Mafsal Rulman - Akar Rulman
Rulman İthalatçısı

Mafsal Rulman Fiyatları

Dünya genelinde çok sayıda firma tarafından üretilen rulman çeşitleri farklı özelliklere sahip olacak şekilde tedarik edilir. Bu nedenle geçerli olan rulman fiyatları türe göre değişiklik gösterir. Ülkemizde rulman tedariki konusunda ilk sıralarda yer alan Akar Rulman her talebe özel çözümler sunar. Aynı zamanda ekonomik olan bu çözümler sayesinde rulman ihtiyacınızı en uygun koşullarla karşılayabilirsiniz. Kuruma ait müşteri temsilcileri aracılığıyla hangi sektörde ve alanda kullanılacak, ne kadar sayıda satın alınacak gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. En iyi rulman üreticilerine distribütörlük yapan Akar Rulman için daima kalite en üst düzeyde tutulur. Firma bünyesinde bulunan mafsal fiyatları ve çok daha fazlası için web sitesi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir