1. Anasayfa
  2. SEO

Link oluşturma stratejisi ile SEO’nuzu geliştirin

Link oluşturma stratejisi ile SEO’nuzu geliştirin
0

İnternet dünyası, milyonlarca içeriğin etrafında yüzdüğü devasa bir sanal alandır. Neyse ki, web’in her yerinde gezinen ve size bir dizi kaliteli içeriği saniyeler içinde geri getiren arama motoru botları vardır.

Arama motorlarının dahil olduğu program, içeriği 200’den fazla parametre temelinde değerlendirir. Bu parametrelerden biri, harici sayfalardan veya web sitelerinden gelen bağlantıları içerir. Bir üçüncü taraf web sitesinde bulunan bir web sitesine ilişkin bağlantılar, söz konusu web sitesi için bir öneri olarak kabul edilir. Web’de dolaşan bağlantıların sayısı arttıkça, web sitesinin bir arama sorgusunda daha iyi sıralarda yer alma şansı artar. Link oluşturma süreci, SEO’nun etkili bir şeklidir. Ancak burada belirtmek gerekir ki, arama motorunun tanınmış bir web sitesinde bulunan bir bağlantıya, bilinmeyen veya yeni bir web sitesinde bulunandan daha fazla puan vereceğini belirtmek gerekir.

Kaliteli bağlantılar oluşturmak sıkıcı bir iştir. Ancak, organik veya ücretsiz arama sıralamaları arasında arama sıralamanızı iyileştirerek web sitenizin görünürlüğünü ve dolayısıyla popülerliğini artırmak önemli bir görevdir. Çoğu zaman, iyi bir içerik samanlıkta bir iğne gibi batabilir. Aşağıda, bağlantı kurmanızı geliştirmenin kesin ve dürüst bazı yolları verilmiştir:

İçerik Oluşturma:

Kaliteli içerik oluşturmak ilk ve en önemli gerekliliktir. Konukları çekmeye yardımcı olacak ve onları web sitenize referans vermeye zorlayacaktır. Genellikle web sitenizdeki sayfalara bağlantılar bırakırlar.

İçerik Tanıtımı:

Web sitelerinizi çeşitli yollarla tanıtabilirsiniz. Örneğin, bir sosyal medyada bir web sayfası açıp bakımını yapabilirsiniz. Burada ana web sitenize bağlantılar verebilirsiniz. Sözü ağızdan veya e-posta yoluyla yayabilirsiniz.

Web Sitesi Gönderimleri:

Basın bültenleri asla göz ardı edilmemelidir. Web sitenizi basın bültenlerine gönderin. İçeriğiniz iyiyse, web sitenize başvurmak için bir dizi bağlantı veya öneri alacağınızdan emin olabilirsiniz. Web sitenizi dizinlere de gönderebilirsiniz.

Müşteri İncelemeleri ve Blogger’ın incelemeleri:

Bu çok etkili bir SEO’du Blogger’a yeni ürününüz veya güncellemeniz veya teklifleriniz hakkında bilgi verin. Ürününüzün web sayfasında basit bir şekilde belirtilmesi, SEO’nuzu geliştirmenize yardımcı olabilir. Aksi takdirde, blogcularla kendiniz iletişime geçebilir ve yeni lansmanınız hakkında onları bilgilendirebilirsiniz.

Arkadaşlarınızdan ve ailenizden yardım:

İş arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza web sitelerinde size okunaklı bir bağlantı sağlamaları için başvurabilirsiniz.

İnsanlar, bağlantı kurma stratejisinde de SEO kapasitelerini geliştirmek için genellikle Black Hat indekslemeye başvururlar. Bu, bazı ilk sonuçları getirebilir ve sıralamalarınızı artırabilir. Ancak unutmamak gerekir ki, kalın saman yığını arasında görünür olan yöntemlerdeki tutarsızlıkları tespit etmek için her gün arama motoru botları geliştirilmektedir. Bir kez yakalandığında, web siteniz yasaklanabilir veya kara listeye alınabilir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir